Різдво по-королівськи: як святкує найвідоміша родина Британії

24 грудня 2024, 10:00
Читать новость на русском

Різдво – особливий час для кожної родини. Це той рідкісний період року, коли навіть монархи можуть на мить забути про протокол і просто насолодитися теплом родинного кола

Історія святкування Різдва у монаршої родини є дуже цікавою. Які ж таємниці приховують стіни королівської резиденції під час різдвяних свят – пише 24 Канал.

До теми У компанії чоловіка та дітей: Кейт Міддлтон в елегантному образі відвідала різдвяний концерт

Святкування проходять у приватній садибі Віндзорської династії – Сандрінгемському палаці.

Напередодні Різдва члени королівської родини з'їжджаються туди на святкову вечерю, дотримуючись давньої традиції з'являтися у вишуканих вечірніх нарядах. 

Різдвяний ранок у королівській родині має свої особливості. Так, сніданок проходить роздільно: жінки їдять у своїх кімнатах, тоді як чоловіки збираються в головній їдальні.

Після цього родина відвідує дві церковні служби: спочатку приватну в церкві Святої Марії Магдалини, а потім – офіційну державну службу об 11:00.

Далі королівська родина збирається на обід у Сандрінгемському палаці. У Червоній вітальні накривають два столи – один для дорослих членів родини, інший – для наймолодших.  У післяобідній час сім'я розважається. Бальна зала Сандрінгему перетворюється на місце спільних веселощів – тут грають у шаради, розв'язують головоломки та насолоджуються переглядом фільмів. За теплою традицією члени королівської родини також обмінюються недорогими подарунками "зі змістом". Вони покликані підняти настрій. 

Після душевних розмов і розваг всі монархи збираються на святкову різдвяну вечерю.

Важливою частиною королівського Різдва є благодійність. Король Чарльз III, продовжуючи традицію своїх попередників, щороку дарує різдвяні ялинки визначним релігійним установам країни – Вестмінстерському абатству, собору Святого Павла, собору Святого Джайлса та церкві Кенонгейт в Единбурзі. Також особлива увага приділяється місцевим громадам навколо Сандрінгема – школи та церкви отримують святкові дерева від монарха.

До того ж у 1932 році король Георг V започаткував традицію різдвяного звернення до нації через радіо. Цей новаторський для свого часу крок згодом перетворився на одну з найважливіших традицій британської монархії. У 1957 році королева Єлизавета II вперше звернулася до підданих через телебачення, започаткувавши нову еру в спілкуванні монархії з народом. До сьогодні Чарльз III записує привітання монарха. 

Через ці традиції королівська родина не лише зберігає свою унікальну спадщину, але й показує, як вікові звичаї можуть природно існувати в сучасному світі, створюючи особливу різдвяну магію, яка зачаровує британців та весь світ.