Німеччина обурюється через нейтралітет Швейцарії: у Бундестазі заявили про небезпеку

6 листопада 2022, 18:59
Читать новость на русском

Джерело:

Zeit

Швейцарія відмовляється передавати Україні набої через статус нейтралітету. У Німеччині вважають таку позицію небезпечною.

Голова комітету Бундестагу з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман вважає, що дії Швейцарії у випадку кризової ситуації потенційно загрожують Німеччині.

До теми Хороша зброя, але не стріляє: який "сюрприз" Німеччина влаштувала Україні

"Німеччина більше не може – як у випадку зі швейцарськими боєприпасами для Gepard – ставити себе у залежність. Що насправді станеться, якщо Німеччина чи одна з країн НАТО зазнають нападу, а боєприпаси, вироблені у Швейцарії, не будуть доставлені через цей "нейтралітет"?", – заявила Штрак-Циммерман.

У Німеччині закликали переглянути шляхи доставлення зброї

Політикиня зазначила, що Бундесвер також отримує зі Швейцарії боєприпаси для зенітної системи Mantis, для основного озброєння бойової машини піхоти Puma і бойових літаків Tornado й Eurofighter.

З точки зору політики безпеки світ змінився з 24 лютого. Німеччина повинна негайно перевірити відповідні маршрути доставлення під час замовлення боєприпасів і змінити або скоригувати їх, якщо це необхідно, – закликала Штрак-Циммерман.

Раніше міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт зверталася до швейцарської колеги Віоли Амхерд щодо реекспорту озброєння в Україну, але отримала відмову.

"Згідно з принципом закону про нейтралітет, Швейцарія не може погодитися на запит про передачу військової техніки швейцарського походження Україні, поки остання бере участь у міжнародному збройному конфлікті", – заявили в уряді Швейцарії.

Зверніть увагу – як Німеччина допомагає ЗСУ: останні новини

Заборона на постачанні зброї від Швейцарії: що відомо

  • Німеччина передала Україні зенітні установки Gepard. Проте з ними передали боєприпасів на 60 тисяч пострілів. Нові боєприпаси не можуть передати через позицію Швейцарію.
  • Міністр економіки Швейцарії Гі Пармелен пояснив, що швейцарське законодавство забороняє експорт зброї до країн, які воюють.
  • На початку червня Швейцарія вперше відхилила запит уряду Німеччини на експорт. Йшлося про постачання приблизно 12 400 патронів швейцарського виробництва до танка Gepard.