Сім років позбавлення волі: що передбачає нова стаття про незаконне збагачення
Детективи Антикорупційного бюро допомогли розробити нову статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення. Аби закон вступив в дію потрібно провести його через парламент і вберегти від нинішнього Конституційного суду.
Якщо у очільника уряду, міністрів, народних депутатів, генпрокурора, суддів з'являтиметься майно, яке не відповідатиме легальним доходам, то їх позбавлятимуть волі до семи років з конфіскацією майна. Те саме стаття передбачає за придбання посадовцями маєтків, яхт та літаків на підставних осіб.
Читайте також: Замість вироку отримав підвищення та орден від Порошенка: про справу екс-прокурора АТО
Конституційний суд 26 лютого визнав неконституційною статтю про незаконне збагачення, яку ухвалили у 2015 році. У своєму рішенні судді написали, що закон порушує презумпцію невинуватості.
Міжнародні партнери також дали свою оцінку скасуванню статті про незаконне збагачення. Вони стверджували, що відчувають себе обдуреними, як і український народ.
Будь-який посадовець витрачає гроші платників податків, тому вони повинні доводити, що не плутають власні гроші з суспільними. Мають показувати людям, зокрема в декларації, що на державній посаді працюють на суспільство, а не на себе.
Страхом корупціонерів завжди була стаття про незаконне збагачення. Наприклад, нещодавно надійшла інформацію, що голова Конституційного суду Станіслав Шевчук готується отримати у власність, користуючись допомогою родичів, велике майно. Цими даними вже володіє Антикорупційне бюро.
Голова Конституційного суду України Станіслав Шевчук
Читайте також: Які махінації викрила журналістка, за якою стежать в Одесі
Очищення Конституційного суду і всього управління державою від тих, хто займався лише незаконним збагаченням, – це головне завдання.
Що означає стаття про незаконне збагачення?Конституційний суд України фактично виправдав усіх підозрюваних у незаконному збагаченні чиновників тим, що скасував кримінальну статтю про незаконне збагачення. Через рішення КС, Антикорупційний суд не зможе притягнути до відповідальності чиновників і депутатів за їх електронними деклараціями.
Згідно зі статтею про незаконне збагачення, чиновники повинні були самі доказувати законність своїх доходів. Тобто, якщо чиновник не міг довести, звідки гроші – він визнавався винним і повинен був сісти до в’язниці.
Проте для правоохоронців не все втрачено, адже у Кримінальному кодексі збереглася стаття 366 про відповідальність за недостовірне декларування. Ця норма також дозволяє ефективно карати будь-якого держслужбовця і депутата.
Більше про це – читайте тут.