Скасування арешту Дубілета боляче вдарило по розслідуванню справи "Приватбанку", – Ситник
Джерело:
"Інтерфакс-Україна"Голова НАБУ Артем Ситник висловив занепокоєння, що скасування заочного арешту колишньому голові правління "Приватбанку" Олександру Дубілету негативно вплине на розгляд справи. Це рішення Апеляційної комісії Вищого антикорупційного суду залишається для нього незрозумілим.
Про це чиновник розповів на координаційній нараді керівників правоохоронних органів у п'ятницю, 6 серпня.
Зверніть увагу Суд обрав запобіжний захід голові Харківської облради Артуру Товмасяну
Слідство загнане у глухий кут
Артем Ситник заявив, що через дії Апеляційної комісії ВАКС слідчі розгублені, адже у якому напрямку тепер рухатися – невідомо.
Суд фактично скасував заочний арешт. Це рішення антикорупційного суду, чесно кажучи, дуже болісно вдарило по справі ("Приватбанку" – 24 канал), тому що наразі ми не знаємо, куди рухатися,
– повідомив чиновник.
Крім того, голова НАБУ наголосив, що справа "Приватбанку" є важливою і до неї прикута увага міжнародних партнерів, які спостерігають за розслідуванням. Скасування арешту Дубілета боляче вдарило по розслідуванню.
Який вихід із ситуації
Очільник НАБУ переконаний, що через це рішення варто порушити питання уніфікації судової практики у подібних питаннях. Ситник навіть висловив ідею розробити потрібний для цього законопроєкт.
Варто уніфікувати практику направлення міжнародно-правових доручень і питань екстрадиції... Наразі у судів різний підхід до вирішення цих питань,
– запевнив чиновник.
Ситник вважає, що уніфікація може створити єдиний механізм у розгляді подібних справ.
Справа "Приватбанку": головне
- 21 лютого 2021 року колишньому голові правління Олександру Дубілету та ще двом ексменеджерам "Приватбанку" повідомили про підозру в розкраданні майна банку на суму 8 мільярдів гривень.
- 29 березня 2021 року Дубілета оголосили в розшук.
- 2 червня 2021 року суд заочно заарештував Олександра Дубілета, який зараз перебуває в Ізраїлі, а 22 липня арешт скасували.