Росіянам могли підвезти більше дронів, – боєць ЗСУ розповів нові деталі з фронту

7 лютого 2024, 14:36
Читать новость на русском

На Горлівському напрямку Збройні Сили України непохитно утримують позиції ще з 2014 року. Ворожі позиції розташовані за 150 – 500 метрів. Протягом останнього тижня росіяни активізували застосування дронів у районі Горлівки.

Про це 24 Каналу сказав боєць ЗСУ Євген Ієвлєв. Він припустив, що могло сприяти активізації ворожих ударів безпілотниками. Зазначимо, що сама Горлівка окупована ще з 2014 року.

Важливо Скільки Росія платить Ірану за "Шахеди" для ударів по Україні: аналіз ISW

Чому збільшилася інтенсивність обстрілів

Ситуація на Горлівському напрямку стабільна. Як зазначив Ієвлєв, ворог постійно тримає наших бійців у тонусі й артилерійськими системами, і мінометами, й відпрацьовує різною технікою.

Ми розташовані на одному з флангів, де перед нами на глибині 10 кілометрів ворог намагається тягнути техніку на Авдіївку,
– зауважив боєць ЗСУ.

Українські військові безпілотниками намагаються палити російську техніку та заважати її просуванню. Саме тому від початку штурмів на Авдіївку ворог підвищив щільність обстрілів по позиціях на Горлівському напрямку у 3 – 4 рази, аби українським захисникам не так просто було виконувати бойові завдання.

Певний час на нашій смузі ворог знизив використання FPV-дронів, але зараз росіяни дуже сильно активізувалися. Раніше бійці бачили тільки пропагандистську рекламу про серійне виробництво дронів, а тепер окупанти FPV-дронами цілять і по машинах, які виїжджають на позиції, і по самих позиціях.

"У росіян або з'явилися професійні літуни, або їм підвезли дронів у достатній кількості", – наголосив Ієвлєв.

Які дрони застосовують росіяни

Як зазначив боєць ЗСУ, на жаль, потрохи окупанти вчаться працювати й на якість.

За специфікою нашої смуги, те, що бачив особисто, то росіяни використовують розвідувальні дрони DJI Mavic, які ми також застосовуємо. Нічого супер новітнього немає. Ми чуємо і знаємо, що над нами літають "Орлани", "Ланцети", але я з таким не стикався,
– мовив боєць ЗСУ.

З червня 2023 року Сили оборони у районі Горлівки почали активно працювати по ворожих позиціях та техніці й доволі якісно сточували зуби ворогу на лінії оборони. Пройшло понад пів року й росіяни потрохи в себе розкрутили цю історію та починають нам відповідати. Однак наші хлопці з погляду професійності на декілька голів точно вище.

Більше про ситуацію у Горлівці

  • Внаслідок успішної операції українські військові 12 грудня взяти під контроль терикон у межах тимчасово окупованої Горлівки на Донеччині. У Сухопутних військах ЗСУ розповіли, що в операції брали участь бійці 24 окремої механізованої бригади імені короля Данила.
  • Захоплення терикона вкрай важливе, адже це дає можливість контролювати територію на декілька десятків кілометрів.
  • Головне завдання бійців у районі Горлівки – бити по ворожій логістиці, по транспортних шляхах, які спрямовані на південь у бік Авдіївського району. Росіяни переміщують багато своїх резервів, техніки, боєприпасів тощо.
  • Наприкінці січня генерал-полковник Олександр Сирський показав у мережі кадри зі штурму російських позицій неподалік Горлівки. Бійцям ЗСУ вдалося зайняти позиції біля Горлівки, які окупанти контролювали ще з весни 2014 року.