Центр "прийняття рішень" – ринок: що відбувається з економікою на окупованих територіях

17 вересня 2024, 04:22
Читать новость на русском

На тимчасово окупованих територіях немає економіки у класичному вигляді. Загарбники влаштували жорсткий контроль в усіх сферах. Штрафи за порушення так званих "законів" були абсолютно неспівставні із доходами, які люди могли б мати.

Вести бізнес у таких репресіях дуже складно. Про це 24 Каналу розповів заступник голови Бердянської районної ради Віктор Дудукалов.

Читайте також Російські банки масово активізувалися в окупованих регіонах України: їх підбурює Путін

"До прикладу, Бердянськ повернувся назад на центральний ринок. Свого часу у нас торгівля та купівельна спроможність переходила у супермаркети, на сучасні стандарти з ринку 90-х. А сьогодні центр прийняття рішень в Бердянську – це ринок. Там, де можна щось купити, там, де можна знайти нормальні товари", – сказав посадовець.

Занепад економіки

Віктор Дудукалов зазначив, що торгівля, послуги попри нібито відкриття нових закладів переживають занепад. Насамперед це пов'язано з величезним кадровим голодом. Люди повиїжджали та не хочуть працювати з окупантами за рублі. Є величезна кількість вакансій, але працювати нікому.

Перекоси у так званій економіці просто величезні. Ніби в людей є гроші, які приїжджають з боліт, є гроші в силовиків, у тих, хто став посіпаками колаборантів. А витратити їх немає на що,
– підкреслив він.

Крім того, наприклад, ледь не вдвічі зросли ціни на житло з різних причин.