Ситуація на переломі, – Давидюк сказав, чи варто Україні зараз йти на переговори з росією

12 вересня 2022, 16:29
Читать новость на русском

Держсекретар США Ентоні Блінкен приїхав до Києва, щоб запропонувати Україні сісти за стіл перемовин з росією. Натомість Велика Британія дотримується кардинально іншої думки.

Так, британці хочуть, щоб Україна звільнила своє майбутнє на наступні 100 років, розбила росію та повернула свої території. Про це 24 каналу сказав політолог Микола Давидюк.

Варте уваги У росії вже ниють, що хочуть переговорів

Україна не готова до переговорів на умовах росіян

Позиція України чітка й зрозуміла: ми сядемо за стіл перемовин лише у випадку повної деокупації Донбасу та Криму. За словами міністра оборони України Олексія Рєзнікова, варіанту відводу військ "на 23 лютого" вже не існує. Мовиться лише про територіальну цілісність нашої держави в кордонах 1 грудня 1991 року.

ЗСУ активно звільняють українські землі

Українські воїни оприлюднюють фото та відео, які свідчать про те, що вони перебувають на державному кордоні Харківської області. Вчора вони заходили у Сватово Луганської області. Зараз йдуть атаки по Херсонщині. 

Я думаю, що пропозицію Блінкена можемо притримати на 2 – 3 тижні. Самі повернути ці території і сказати: "Давайте підписувати – куди підуть гроші Дерипаски, Абрамовича та Кабаєвої,
– переконаний Давидюк.

Почалася гра

Те, що вони почали сваритися між собою, відзначає Давидюк, свідчить про те, що деякі групи впливу вже почали гру.

"Вчорашні заяви рамзана кадирова – явна ставка отримати негативну відповідь у міністри, щоб потім отримати негативну відповідь у президенти. Але це вже атака в президентської вертикалі. Щоб потім або йти в президенти, або від'єднувати республіку. В них процеси вже центробіжні", – сказав Давидюк.

Пропозиція переговорів від американців не означає, що нас до чогось змушують. Їм просто прийшов сигнал від росії про бажання перемовин та готовність глобально поступатися США у певних речах. У свою чергу, штати мають натиснути на Україну.

Україна публічно заявляє, що ці умови для нас недопустимі. Є ризик, що можуть притримувати зброю, але не дати не можуть. "Якщо політики будуть говорити з нами на невигідних умовах, ми напряму будемо говорити з їхнім населенням", – сказав Володимир Зеленський. Це доволі дієва "м'яка" погроза.

До прикладу, в Німеччині населення за нас, а еліти – проти нас. Вчорашня заява посла Німеччини каже про те, що Берліну дуже подобається український контрнаступ.

Як зауважив Давидюк, зараз ситуація на переломі. "Ми повернемо Херсон та Донецьк, і Вашингтон теж може сказати: "Нам подобається контрнаступ", – переконаний Давидюк. На його думку, ми теж можемо поводитися як росіяни й казати: "Окей, давайте через місяць поговоримо. Дайте більше зброї, ми усе звільнимо і тоді поговоримо".

Зараз точно не варто "вестися" на ці перемовини. Типу: вони контролюють атомну станцію, їм Маріуполь, нам пів Херсона. Програшна гра. Це буде програш, завернутий у дуже гарну цукерку – Нобелівську премію дадуть Зеленському чи українцям. Але це програш,
– застерігає Давидюк.

"Щурі" відчули силу України

Зараз росія у слабкій ситуації, адже "щурі" вже почали кусати один одного. "Експерти" там – явно проплачені політичні політичні істоти. "Якщо режим путіна падає, кисєльов та соловйов займають позицію нового режиму", – підкреслив Давидюк. Вже є люди, які починають обирати позицію завтрашнього дня, адже відчули силу України.

2 ключові речі

  1. Усі побачили, що росіян можна бити – вони бояться, тікають, кидають техніку та зброю.
  2. Сакральне відео зі зняттям російського пропагандистського банера, а під ним – слова Тараса Шевченка. "Це і є момент деколонізації. Всередині твоя ідентичність, твоя суть – українця, козака, сильного господаря на своїй землі. Це про цілу країну. У нас є своє, державне, українське", – зазначив політолог.

А нам кажуть: "Ні, пів борда залиште. Буде пів борда Тараса Шевченка, але того, що Кобзар написав видно не буде". Це зараз суть перемовин з росією,
– вважає він.

Україні надають якісну зброю

Важливо, що сьогодні Україна отримує сучасну зброю від найсильніших країн світу, а росія – застарілу від Північної Кореї. Росіяни пишаються тим, що мають багато зброї та людей. Але є одна проблема. 

"Якщо приїхати на "Формулу-1" з 10 000 жигулів та 1 000 000 водіїв для них, аби виграти перегони, навіть дитина скаже, що виграють найсильніші та найтехнологічніші автомобілі. І не треба мільйона водіїв, достатньо одного. Їхній один зламався, а цей мільйон цього не замінить", – відзначив Давидюк.

Тому нам потрібно дотискати та йти до кінця, попри складнощі, які можуть виникнути. "Кращого шансу не буде. Зараз найсильніший момент на нашу користь за час цієї війни", – наголосив він.

Росія у слабкому становищі, ультиматум кадирова кремлю, Шольц змінює позицію: дивіться відео