Самі росіяни не знають, скільки у них ракет, – військовий експерт про зміну тактики обстрілів
В умовах санкційного режиму ракети є невідновлювальним ресурсом для росії. Водночас у москві через бюрократію, ймовірно, самі не знають, скільки такої зброї є у них на складах.
Переважна більшість російських ракет виготовлялися у радянський період, коли вся діяльність щодо них була засекреченою. Про це 24 каналу розповів військовий експерт Сергій Грабський.
Зверніть увагу Безкінечність – відносна: з якими видами озброєння в росії поступово виникають проблеми
"Полярність" проблеми
Експерт зазначив, що в умовах ракетної загрози з боку росії для України є як позитив, так і негатив.
Позитивна частина відповіді – ракети є кінцевим ресурсом і росія сьогодні не може відпрацювати у повному обсязі потреби своїх збройних сил щодо витрати цих ресурсів. Погана новина – я боюся, що самі росіяни не знають, скільки у них цих ракет,
– пояснив фахівець.
За його словами, ракети, що стоять на озброєнні росії, почали виробляти ще з середини 1950-х років. З цієї причини щодо них завжди існувало чимало бюрократичних процедур при визначенні категорій застосування, типів і класів збереження.
"Ми можемо зустріти абсолютно різну інформацію щодо крилатих ракет, яка за часів срср відносилася до найвищого грифа таємності, тому що ракети використовувалися або призначалися до використання у разі застосування ядерної зброї. Їх може бути багато, інша річ – скільки їх є готовими до використання", – додав Грабський.
Читайте також росіяни перекидають з Сирії С-300: військовий експерт бачить у цьому й добру, й погану ознаки
Кількість ракет все-таки зменшується
Експерт підкреслив, що потрібно критично оцінювати інформацію різних країн щодо статистики використання росіянами ракет.
"Американці заявляють, що витрачено вже 45 відсотків, інші джерела – що понад половину. 24 серпня показало, що росіяни зі 189 демонстраційних вильотів зробили приблизно 60 ударів. Це тільки третина, що свідчить про зменшення арсеналів", – вважає фахівець.
За його словами, іншим свідченням дефіциту окремих типів авіаракет є те, що окупанти змінили свої підходи щодо ударів. Зокрема, дедалі частішими спостерігаються авіаудари з акваторій Чорного та Каспійського морів, а не з Білорусі чи прикордонних областей, як це було раніше.
росія не готова і не готувалася до такої війни, яку вона отримала в Україні. Вона не може наростити у промислових масштабах необхідну кількість таких типів зброї. Тому з часом ми спостерігатимемо зменшення інтенсивності ударів, але слід розуміти, що використання старої зброї не спрямовується проти військових, а проти цивільних,
– резюмував Грабський.
Ракетні запаси росії: що відомо
- Згідно з даними Головного управління розвідки, росія витратила щонайменше 55% запасів ракет, які вони мали до початку повномасштабного вторгнення.
- Військовий експерт Іван Киричевський запевнив, що перевірених даних про точну кількість ракет в росії, на жаль, практично ніде не знайти. Однак є певні деталі, які свідчать, що в окупантів суттєво зменшились запаси ракет.
- За словами військового експерта Дениса Поповича, російська армія має гостру нестачу високоточних ракет та високотехнологічних комплексів. Сьогодні росія не може як раніше поповнювати свої запаси новітньої зброї через відсутність іноземних деталей.
Вас також може зацікавити – якою є реакція пропагандистів на контрнаступ ЗСУ: дивіться відео