Скільки українців готові до угоди з Росією та територіальних поступок: опитування WSJ

30 червня 2022, 07:13
Читать новость на русском

Джерело:

The Wall Street journal

Майже всі українці категорично проти того, щоб дозволити Росії окупувати нові землі. Лише близько 10% громадян готові до територіальних поступок заради "миру".

Ніяких окупантів на Донбасі та в Криму: деталі опитування

Близько 89% українців вважають, що було б неприйнятно досягти мирної угоди з Москвою, поступившись українською територією, яку російські війська захопили після 24 лютого 2022 року. Про це мовиться у результатах опитування американського видання The Wall Street journal та дослідницького інституту NORC при Чиказькому університеті.

Рекомендуємо Невдалі атаки ворога на Півдні та 6 ракет по Одещині: основне за 127 день війни

До речі, 81% українців виступає й проти мирних переговорів, які передбачають визнання окупації Криму та Донбасу, які російська армія захопила у 2014 році. Американське видання зазначає, що такі високі показники пов'язані з тим, що українці дуже оптимістично налаштовані щодо майбутнього. Зокрема, 66% опитаних вважають, що Збройним Силам України вдасться вигнати росіян з захоплених у 2022 році територій.

Лише 6% українців вважають, що війна завершиться не так вдало. Вони вважають, що бойові дії завершаться припиненням вогню, а російські окупанти залишаться на зайнятих територіях на Сході та Півдні країни.

Для українців перемога – релігійне переконання

Для нації, яка часто розділена культурними відмінностями між україномовними та тими, хто переважно говорить російською, опитування показало, що українці є єдиними, принаймні наразі,
– заявив віцепрезидент NORC Вадим Волос.

Він наголосив, що українці твердо вірять у перемогу проти росіян. За словами фахівці, для українського народу ця теза звучить як релігійне переконання. 

Як українці оцінюють допомогу партнерів

  • Тим, як Німеччина підтримує Україну, задоволені 22% опитаних;
  • Франція – 27%;
  • Польща – 89%.
Довідка. Опитування провели телефоном серед українців, які живуть на підконтрольній території України або за кордоном. Воно відбувалося 10 – 13 червня. Загалом опитали 1005 повнолітніх громадян України, які користуються українськими мобільними операторами.

Це може вас зацікавити – звернення президента до українців за 29 червня: відео