Скільки українців дають хабарі і як ставляться до корупції: результати опитування
Попри те, що в Україні начебто триває активна боротьба з корупцією, українці вважають, що рівень корупції навпаки зростає. Досі кожен п’ятий українець дає хабарі.
Як свідчать дані опитування соціологічної групи "Рейтинг", за останні 5 років кількість тих, хто вважає, що рівень корупції зростає, збільшилася з 49% до 61%. Дослідження було проведене 10-22 квітня.
Читайте також: Хабарник помер під час отримання грошей: деталі
61% українців вважають, що рівень корупції в країні зріс
Загалом за останній рік хабарі давав кожен п’ятий українець для вирішення особистих питань. За 5 років ця цифра дещо зменшилася: з 27% у 2013 році до 22% у 2018 році. Найбільше тих, хто давав хабарі серед респондентів від 30 до 50 років та більш заможних і освічених.
Скільки українців давали хабарі за останній рік
Водночас частка тих, хто вважає, що хабар є виправданим, якщо необхідно вирішити питання, що мають особисту значимість, зменшилася з 37% до 13%.
Водночас лише 13% опитаних вважають хабарі виправданими
Абсолютна більшість респондентів (не менше 75%) переконана, що покарання за корупцію для чиновників центральних органів влади, правоохоронців, податківців, митників, місцевих можновладців, повинно бути дуже суворим (ув’язнення, конфіскація майна). При цьому, чим вищий рівень влади, тим суворіше повинно бути покарання. Від 11% до 18% вважають, що відповідальність за хабарництво повинно обмежитися штрафом або ж звільненням з роботи. Лише 1-2% підтримують легкі покарання (попередження, догана). Натомість стосовно вчителів та медиків позиція значно лояльніша: за важке покарання для цієї категорії службовців виступають 44%, помірне – 32%, а 15% – взагалі проти будь якої кримінальної відповідальності за хабарництво для педагогів та лікарів.
На думку опитаних, покарання за корупцію для топ-чиновників має бути найстрогішим
Читайте також: Українці довіряють Вакарчуку і Зеленському більше, ніж президентові: рейтинг