Скільки вкрадених авто вдається знайти правоохоронцям: шокуючі дані
Лише два дні знадобилося правоохоронцям, аби відшукати вкрадений автомобіль заступника голови Нацполіції Олександра Фацевича. Спецоперацією пишаються, а фото затриманих виклали в мережу. Однак звичайні українці, чиї авто поцупили злодії, про таку швидкість пошуку можуть лише мріяти.
Злочинці на землі та у кайданках. Поліція затримала ціле злочинне угруповування – п'ятеро викрадачів та троє їхніх керівників. Шукаючи службовий автомобіль свого шефа Олександра Фацевича, поліцейські йдуть на рекорд. Вкрадену машину знайшли за два дні.
Успіхами підлеглих у Twitter похвалився Сергій Князев. Однак Фацевич схоже щасливчик. Зазвичай, поліція не така моторна. Минулого року у Києві вкрали дві тисячі авто, а знайшли лише 238. Загалом же в Україні із 11,5 тисяч викрадених машин власникам повернули лише 3 тисячі.
Читайте також: У справі вкраденого Lexus Фацевича з’явилися неочікувані деталі
Іноді значно швидше знайти авто самому. Так зробив киянин Олег, який розмістив оголошення про викрадення авто на своїй сторінці у Facebook, і вже через три дні йому зателефонували люди, що впізнали викрадену машину.
Ветеран АТО Ярослав теж допомагає шукати автомобілі. Професійних секретів не розкриває. Зате пояснює, чому такі безсилі у цій справі правоохоронці.
Може бути що завгодно, дивлячись на те, як машину викрадали, якого класу авто. Якщо це еліт-клас, то викрадення було замовним. Якщо ж якимись "кишеньковими" злодіями вкрадений, тоді, швидше за все, авто кудись на розбір здадуть. Поліція не робить нічого, поки до них не прийдеш,
– заявив ветеран батальйону "Київ-2" Ярослав Бондаренко.
Машини у відомих українців крадуть часто. Серед пограбованих – блогер Карл Волох, колишній президент Грузії Міхеїл Саакашвілі та заступник міністра економічного розвитку Максим Нефьодов. А у колишнього півзахисника "Динамо" Юнеса Беланди упродовж року авто викрадали двічі. Коли поліція знайшла автівку вдруге, влаштували цілий брифінг та запросили журналістів.