Скорочення фіндопомоги США не стало несподіванкою, – експерт
Панікувати з приводу скорочення фінансової допомоги Україні з боку США зарано. Це поки проект бюджету, який подав Дональд Трамп до сенату і він ще не затверджений. Але скорочення фінансування стосується не тільки України, а й багатьох інших держав.
Про це сайту "24" в коментарі розповів директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.
Як зазначає експерт, таке скорочення фінансування цілком відображає політику Трампа – спочатку інтереси США, а не глобальні інтереси розвитку демократії у світі. Тому, вважає Давидюк, цей бюджет не мав би стати несподіванкою для нас.
Зрештою, Україні треба самій заробляти гроші, а не чекати, що нам їх хтось дасть. Ми повинні рухатися тим шляхом, який ми собі обрали – в бік європейських демократичних цінностей. До того ж, допомогу від США в бюджет ми ж не закладали,
– говорить політолог.
Микола Давидюк при цьому зауважив, що гроші від США виділяються не для підтримки армії і обороноздатності нашої держави. Вони йдуть на різні фонди для підтримки державних програм. Приміром, уніфікації документообігу України з ЄС, або тренінги по розвитку демократії чи місцевого самоврядування для сільських громад тощо. На оборону України в сенаті було свого часу окреме голосування.
Але, за його словами, є інша проблема. Ніхто не робив аналізу, скільки допомоги Україні надавалося і скільки грошей з неї освоювалося.
"Українські чиновники не хочуть брати закордонні гроші, тому що їх використання жорстко контролюється. Маржа, яку можна вкрасти, або мінімальна, або взагалі неможлива. Тому часто, коли приходять такі гроші на якісь внутрішні реформи, які дійсно допомогли б модернізувати той чи інший сектор, чиновники не хочуть їх брати", – наголосив Давидюк.
Нагадаємо, проект бюджету США на 2018 рік передбачає скорочення допомоги Україні на 68,8% в рамках програми президента Дональда Трампа щодо скорочення допомоги країнам, що розвиваються.