На службі у диявола: чим Путіну вигідна Набіулліна з його оточення

14 червня 2024, 13:20
Читать новость на русском

В західних ЗМІ Bloomberg і The Economist вийшли статті, присвячені голові Центрального банку Росії Ельвірі Набіулліній. В матеріалах її називають однією з небагатьох персон в оточенні російського диктатора, яка може говорити те, що йому не подобається.

Захід вважає, що після завершення російсько-української війни з Ельвірою Набіулліною можна буде "мати справу". Ймовірність того, що саме Набіулліна могла б бути правонаступницею Путіна, голова фонду "Русь сидящая" Ольга Романова в розмові з 24 Каналом поставила під великий сумнів. 

Дивіться також Путін відкрито показав своїх фаворитів: кого можуть готувати наступником диктатора

Романова наголосила, що оточення російського диктатора цього не дозволить.

Росія гомофобна країна, тут жінку навіть розумну та сильну не витерплять поблизу трону, розірвуть силовики, які ненавидять її люто,
– вважає Романова.

Набіулліну порівняли з фашистським архітектором Шпеєром

Голову Центробанку Росії порівнюють з відомим німецьким архітектором Альбертом Шпеєром, який за часів Адольфа Гітлера став міністром озброєння і військової промисловості. Не дивлячись на його архітекторські здібності, від Нюрнберзького процесу та десяти років в’язниці врятуватися йому не вдалося.

"Тут можна провести аналогію з Набіулліною, вона суперпрофесіонал на службі у диявола і це її особистий вибір. Вона дуже талановитий економіст, багато всього тримається на ній, тому Путін її не прибирає і, думаю, їй вже пізно проситися у відставку, оскільки вона зробила чимало хорошого для російської економіки, але багато поганого для всього світу та українців", – підсумувала голова фонду "Русь сидящая".

Коротко про економічну ситуацію в Росії

  • В Росії закриваються відділення деяких банків, зокрема у квітні 2024 року перестали функціонувати понад 100 офісів, в тому числі "Сбербанку". В трійку "лідерів" увійшли Томська область, Татарстан, Санкт-Петербург. Така невтішна для Росії ситуація склалась через санкції, підвищенням ставок і виплатами податку на надприбутки.
  • Через значні витрати на війну в Україні та зростання податків економіка Росії зазнає ударів. Мінфін країни-агресорки ініціював законодавчі акти для підвищення низки податків. Економісти прогнозують колапс та негативні настрої серед росіян.
  • Нова шкала ПДФО буде становити ставки від 15% до 22% залежно від рівня доходу росіян. Для бізнесу планується підвищити податок на прибуток з 20% до 25%. Високі облікові ставки можуть стати реальною проблемою для економіки Росії, що вплине на зниження об'ємів експорту, зростання дефіциту бюджету, як результат – інфляція.