Додайте це у борошно і вареники вийдуть ідеальними: рецепт еластичного тіста, яке не рветься
Джерело:
1 хвилинаВареники улюблена страва не лише в Україні, а й у всьому світі. Відомі своєю універсальністю, вони можуть бути наповнені широким спектром інгредієнтів, включаючи картоплю, сир, ягоди та гриби.
Кожна господиня прагне опанувати мистецтво створення ідеального тіста на вареники – досить ніжного та еластичного, яке не рветься. І є один кулінарний секрет, як цього досягти, передає 1 хвилина.
Читайте також Альтернатива набагато смачніша й корисніша: чим замінити майонез в салатах
Рецепт ідеального тіста на вареники
- Час: 15 хвилин (30 хвилин "відпочинку")
- Порція: 1
Інгредієнти для тіста:
– 280 грамів борошна;
– 180 мілілітрів кип'ятку;
– 2 столові ложки олії;
– 0,5 чайної ложки солі.
Приготування:
- Спершу просійте борошно через сито. Це допоможе досягти більш м'якого та еластичного тіста. Висипте борошно у велику миску, додайте сіль і перемішайте сухі інгредієнти.
- В окремій каструлі доведіть воду до кипіння. Як тільки вода закипить, тонкою цівкою починайте вливати його в борошно. Важливо це робити поступово, постійно перемішуючи тісто. Кип'яток допоможе заварити тісто, щоб воно не рвалося, але залишилося м'яким.
- Коли вже вмішали частину кип'ятку в борошно, додайте олію. Вона зробить тісто більш пластичним, а також полегшить процес розкочування. Продовжуйте змішувати, доки тісто не почне збиратися в грудки.
- Після того, як тісто трішки охолоне і стане теплим, перенесіть його на чисту поверхню і починайте замішувати руками. Замішуйте тісто протягом 5 – 7 хвилин, доки воно не стане однорідним і м'яким. Якщо відчуваєте, що тісто ще трохи липне до рук, можете додати зовсім трішки борошна, але не перестарайтеся, щоб не зробити його надто твердим.
- Загорніть готове тісто в харчову плівку або накрийте рушником і залиште на 30 хвилин. Цей час потрібен, щоб борошно повністю взяло вологу, і тісто стало ще більш еластичним і податливим для ліплення вареників.
Готово!
А ви знали? Часто бісквіт не підіймається належним чином, утворюються тріщини або залишаються вологими в центрі – чому так відбувається.