Лукашенко підписав указ про смертну кару за держзраду
Диктаторський режим Александра Лукашенка зібрався страчувати тих громадян, які незгодні з режимом. Лукашенко підписав закон, який передбачає застосування смертної кари до "державних зрадників".
У вівторок, 21 лютого, білоруські депутати ухвалили закон про страту для чиновників за держзраду. 9 березня Александр Лукашенко його підписав. Про це інформує 24 Канал з посиланням на пресслужбу Палати представників Національних зборів Білорусі.
Дивіться також Так їсти хочеться, що й переночувати ніде: чому в Росії реанімують політичний труп Медведчука
Закон стосується чиновників та військових
Ухвалення цього закону про смертну кару для чиновників та військовослужбовців ініціював народний обранець, на ім'я Дубов Алєксандр Васильович.
Законом передбачено можливість застосування покарання у вигляді страти до посадових осіб, які обіймають державну посаду, та осіб, на яких поширюється статус військовослужбовця, які вчинили злочин, передбачений статтею 356 Кримінального кодексу (зрада державі),
– йдеться в офіційному повідомленні.
Окрім того, там зазначено, що закон встановлює штраф за злочини проти держави у розмірі від 500 до 50 000 базових величин (від 73 тисяч до 2,7 мільйона гривень).
Найголовніші зміни у Білорусі після схвалення нового закону
9 березня Лукашенко підписав Закон "Про зміну кодексів із питань кримінальної відповідальності". Зокрема ним передбачається:
- Поширення кримінальної відповідальності за зраду державі, вчинену посадовою особою, на всіх осіб, які обіймають державні посади. При цьому за зраду державі, вчинену посадовою особою або військовослужбовцем, запроваджується можливість застосування виключного покарання – смертної кари.
- Крім цього, Лукашенко ввів кримінальну відповідальність за пропаганду тероризму, дискредитацію Збройних Сил, інших військ та військових формувань, воєнізованих організацій та порушення вимог щодо захисту державних секретів.
Також у новому Законі значно збільшені штрафи за "антидержавну діяльність", передбачене приумусове вилучення коштів у таких осіб, а також збільшений термін затримання підозрюваних у цій діяльності з 3 до 10 днів.