"Соціальна картка" полегшить життя малозахищеним верствам населення.

17 березня 2011, 21:00
Читать новость на русском

"Соціальна картка" знівелює зловживання бюджетними коштами. З 28 мільйонів пільговиків, які сьогодні проживають в Україні, більшість невчасно або ж взагалі не отримують пільг на суму 42,5 мільярди гривень. Головна причина, за словами одного з ініціаторів проекту, народного депутата Валерія Коновалюка, - відсутність адресності та непрозорість фінансових звітностей.

"В Україні 2825 пільг, переважна частина яких взагалі не фінансується, тому ми мусимо визнати соціальний статус кожного громадянина. Ця програма дасть можливість за дуже стислий час активізувати вцілому ефективну політику соціального захисту в країні", каже народний депутат Валерій Коновалюк.

Якість соціального забезпечення залежатиме і від нового Трудового Кодексу, який зареєсторований у Верховній Раді. Щоправда, документ викликав неоднозначну реакцію серед експертів, законотворців та профспілкових організацій.

"Які гарні дискусії у нас йшли у 1996 році. В них йшла мова про те, що ми не повинні жити за радянською конституцією. Ну приняли ми 1996 року нову конституцію і одразу стало жити краще? Ми як були центральноєвропейською країною з найменшою заробітною платою в усій Європі, так і лишаємося", - наголошує заступник голови Федерації Профспілок України Сергій Кондрюк.

Парламентські слухання на тему "Реформування трудового законодавства України" заплановані на 15 червня.