Збиття російських ракет і дронів: Зеленський розповів, чому сусідські країни не роблять цього
Сусіди України мають збивати ракети і БпЛА, які запускають росіяни. Як приклад він сказав про те, як США, "які явно не є сусідами Ізраїлю, але збивають ракети над ними.
Про це глава держави заявив під час спілкування з керівниками територіальних громад та районів Закарпаття, інформує 24 Канал.
Дивіться також Це не смішно, – Зеленський розкритикував США за ненадану зброю
"Починати треба з чогось меншого. Нехай країни НАТО, якщо НАТО і США не проти, використовують натівську авіацію та системи ППО і збивають тільки ті ракети та дрони, що летять у їхньому напрямку. Адже вони можуть впасти на їхніх людей", – вважає Зеленський.
З його словами, якби Київ отримав позитивне рішення з цього, далі можна розраховувати на "союзницький щит – який був в ізраїльтян, коли Іран їх атакував з неба сотнями ракет".
"Не отримавши союзницького "Так", Румунія, наприклад, не могла сама вирішити збивати (ракети і дрони Росії). Адже кожна з країн-сусідів боїться зробити рішення і залишитися на самоті", – зауважив український лідер.
Зеленський повідомив, що Україна домовилася з НАТО про відправлення літаків Альянсу до Польщі в обмін на передачу Варшавою Києву старих винищувачів МіГ-29. Однак Польща знайшла причини, щоб цього не робити.
Польща не допомогла захистити Стрий
Зеленський розповів, що просив у Польщі захистити Стрий у Львівській області, де є газосховища, бо "країна від газопостачання залежить країна". Втім, без рішення НАТО Варшава не погодилася це робити.
"З Польщею у нас добросусідські відносини. Ми постійно просили їх збивати ракети, які йдуть у напрямку Польщі. Там у нас Стрий, газосховища, країна від цього газопостачання залежить, особливо взимку", – розповів глава держави.
Зеленський пояснив, що Україна не має достатньої кількості систем ППО, тому попросила Польщу захистити газосховище.
Що поляки? Збивають? Ні. Поляки сказали, що готові збивати, якщо в цьому рішенні не будуть одні, якщо НАТО їх підтримають,
— зазначив президент України.
Він додав, що домовився з тодішнім генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом про направлення до Польщі літаків Альянсу. Тоді Варшава могла б передати Києву старі винищувачі МіГ-29, проте чомусь цього не зробила.