САП закрила справу Роттердам+, але не повністю

28 серпня 2020, 17:28
Читать новость на русском

САП закрила справу, що стосується "Роттердам+", 28 серпня. Відповідну постанову вніс прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Віталій Пономаренко.

Причиною закриття справи стала експертиза Служби безпеки України, яка встановила нібито відсутність збитків. Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Важливо Чи став ринок енергетики більш конкурентним: відповідь Геруса

Зауважимо, що збитки переоцінили у 39 мільярдів гривень замість 19 мільярдів, як було на початку розслідування.

Позиція САП

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили, що не мають можливості отримати достатньо доказів, щоб довести вину.

Згодом Пономаренко у коментарі "Слово і діло" заявив, що комплексна експертиза не підтвердила завдання збитків від формули "Роттердам+". Прокурор додав, що частина справи не закрита. Вона стосується фінансових операцій з кредитними зобов'язаннями та цінними паперами групи компаній ДТЕК на міжнародному фінансовому ринку.

Цікаво Шмигаль і "Роттердам+": у "Слузі народу" прокоментували причетність нового прем'єра до схеми

Що відомо про справу "Роттердам+": головне

  • Раніше слідство встановили, що група осіб з приватних теплогенерувальних компаній почали тиснути на керівництво НКРЕКП. Вони вимагали включити до тарифу на електроенергію витрати на доставку вугілля в Україну з портів Європи.
  • Щоб забезпечити енергетичну незалежність України від окупованих територій, наша країна купувала паливо на міжнародній біржі у Нідерландах. Відповідно у формулі "Роттердам+" заклали вартість транспортування вугілля до і з нідерландських портів.
  • 8 серпня 2019 року детективи НАБУ у справі "Роттердам+" повідомили про підозру шістьом особам, зокрема голові Нацкомісії Дмитру Вовку та Бутовському. За даними слідства, Вовк з групою інших осіб розробили та у 2016 році прийняли необґрунтований регуляторний акт – так звану Роттердам+.
  • Цим документом вони створили умови для штучного зростання ціни продажу електричної енергії на гуртовий ринок електроенергії, чим завдали державі збитків на 18,9 мільярда гривень.
  • Формула втратила чинність з 1 липня цього року у зв'язку з переходом України на новий ринок електроенергії.