САП оскаржить рішення про передачу справи Татарова до ДБР
Печерський суд вирішив забрати справу проти Олега Татарова у Національного антикорупційного бюро. Тепер її повинні передати до Державного бюро розслідувань. У прокуратурі заявили, що суддя вийшов за межі своїх повноважень, тому його рішення оскаржать.
Рішення про передачу справи ухвалив суддя Сергій Вовк 14 грудня. Про це мовиться на сайті "Судова влада України".
Важливо Татарова не збираються звільняти з Офісу Президента, – ЗМІ
Відомо, що до Печерського суду звернувся з відповідним позовом адвокат одного з підозрюваних у цій справі. На його думку, зараз нібито існує порушення підслідності, тому НАБУ розслідувати це кримінальне провадження не може.
Суддя Вовк погодився з адвокатом і зобов'язав генеральну прокурорку Ірину Венедіктову забрати справу в НАБУ й передати її до ДБР.
САП оскаржить таке рішення
Спеціальна антикорупційна прокуратура заявила, що суддя, ухвалюючи таке рішення, вийшов за межі наданих йому повноважень. Адже вирішення питання про підслідність є дискреційним правом прокурора і не належить до компетенції слідчого судді.
Законодавець прямо заборонив доручати досудове розслідування кримінального правопорушення віднесеного до підслідності НАБУ іншому органу,
– додали у САП.
У прокуратурі зауважили, що судовий контроль у справах НАБУ здійснює Вищий антикорупційний суд, а не Печерський районний суд Києва. Справа про хабарництво належить виключно до компетенції НАБУ. Тому САП оскаржитьс суперечливе рішення судді.
Як відреагували в НАБУ
У Національному антикорупційному бюро зауважили, що організатори корупційних схем готові на все, аби не допустити скерування їхніх справ до Антикорупційного суду.
"Найпопулярніша схема останнім часом – зобов'язати Генерального прокурора через суд змінити підслідність у справі, що розслідують НАБУ та САП, і передати її до іншого органу", – пояснили в НАБУ.
За останні пів року таким способом у НАБУ намагалися забрати 4 кримінальні справи.
Справа Татарова: що відомо
- За інформацією НАБУ, Татаров фігурує у справі про розкрадання квартир Нацгвардії. Провадження стосується заволодіння 81 мільйоном гривень.
- Ще один фігурант справи столичний забудовник Максим Микитась заявив, що Татаров домовився про написання позитивної експертизи на користь приватної компанії-забудовника. Тобто фактично Татаров виконував роль посередника у передачі хабаря.
- ЗМІ повідомляли, що НАБУ готувало підозру посадовцеві щодо оборудок "Укрбуду", однак у процес втрутилася генпрокурорка Ірина Венедіктова. Вона таємно відсторонила прокурорів, що вели справу, і призначила нових. Зокрема, себе.