Справа ВАКСу може бути останнім ударом по антикорупційній системі, – Ситник

19 листопада 2020, 16:38
Читать новость на русском

Якщо закон про Вищий антикорупційний суд визнають неконституційним, це може стати фінальним ударом по антикорупційній системі України. Наслідки цього ліквідовувати доведеться дуже довго.

Визнання неконституційним Вищого антикорупційного суду може завдати антикорупційній системі України непоправного удару. Про це заявив глава НАБУ Артем Ситник під час онлайн-форуму "Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюсу", повідомляє 24 канал.

Читайте також Як вирішити кризу з КСУ та НАБУ: що гарантував Зеленський послам країн G7

За його словами, кожні 5 – 6 днів антикорупційний суд виносить вироки, пов'язані з реальним позбавленням волі для людей, які проходять у справах, які розслідували детективи антикорупційного бюро.

Ситник наголосив, що наразі найбільший ризик полягає у тому, що якщо навіть Верховна Рада виправлятиме ситуацію, яка виникла після рішень Конституційного Суду, рішення про скасування антикорупційного суду, створить проблему.

"Це справді буде проблема, яку неможливо буде вирішити в найближчі 5 –7 років", – зазначив Ситник.

Він додав, що попри нанесення "болючих ударів" по антикорупційній інфраструктурі, вона ще дієва.

Останнім ударом, який можуть нанести, може стати справа про антикорупційний суд,
– зазначив Ситник.

Він вважає, що наслідки такого ліквідувати в найближчій перспективі буде дуже складно.

Зверніть увагу! Указ про призначення Ситника на посаду директора НАБУ також визнали неконституційним. Більше про ситуацію з Національним антикорупційним бюро читайте тут.

Що відомо про кризу з КСУ в Україні

  • Наприкінці жовтня Конституційний Суд ухвалив рішення внести зміни до антикорупційного законодавства. Зокрема, скасували покарання за недостовірну інформацію в електронних деклараціях.
  • Володимир Зеленський скликав засідання РНБО та вніс до Ради законопроєкт щодо КСУ. У ньому пропонує розпустити чинний склад Конституційного Суду та визнати його рішення нікчемним.
  • Згодом президент зазначив, що готовий навіть розпустити парламент. Спікер парламенту Дмитро Разумков запропонував альтернативний проєкт про відновлення е-декларування.