Справа Манафорта: американська письменниця вказала на небезпечну схожість Януковича і Трампа

31 жовтня 2017, 22:13
Читать новость на русском

"Брудні методи", які Пол Манафорт використовував для просунення Віктора Януковича до влади в Україні, знадобилися йому і у 2016 році, під час виборів президента у США, оскільки така ж тактика застосовувалася і Дональдом Трампом.

Екс-керівник штабу Трампа вчив тепер уже чинного лідера Штатів вести виборчу кампанію на "антиелітарній" платформі. Саме цю тактику Манафорт використовував в Україні, діючи в інтересах Росії, пише американське письменниця та журналістка польського походження Енн Епплбаум у статті для The Washington Post.

Читайте також: Генпрокуратура України веде розслідування у двох справах проти Пола Манафорта: деталі

Наразі Манафорта звинувачують у відмиванні грошей, ухиленні від сплати податків та надання неправдивих відомостей щодо його клієнтури.

Автор публікації стверджує, що у 2006 році, під час парламентських виборів в Україні, Манафорт сприяв їхньому "етнічному навантаженню" при спробі допомогти Росії зберегти вплив у цій країні, у 2008-му він допомагав проводити кампанію проти вступу України в НАТО, а у 2010-му колишній помічник Трампа вплинув на зміну іміджу Януковича.

"Янукович звинуватив чинний уряд в корупції, оголосив, що результати виборів "підтасовані ", і, нарешті, переміг", – нагадує письменниця.

У рисах та вчинках президента-втікача Януковича Епплбаум бачить застереження і для США.

Він (Янукович – "24") був "антиелітарним" кандидатом, який виявився набагато корумпованішим, ніж тодішня еліта. Скористався службовим становищем для особистого збагачення. Намагався зруйнувати українську конституцію спочатку приховано, а потім відкрито,
– зауважує журналістка.

Читайте також: "Пральна машина" Партії регіонів і Кремля, або Мюллер проти Трампа – 2:0

За словами Епплбаум, історія з Манафортом, Януковичем і Трампом наштовхує на думку, що частина політичного істеблішменту США "вже довгий час зростається ідеологічно і естетично зі своїми пострадянськими колегами". На це вказують надмірні витрати і "показушність" політиків, використання компаній-прокладок і рахунків в іноземних банках, цинічна маніпуляція міжетнічними або міжрасовими чварами заради перемоги на виборах.

Тепер подібна поведінка стала нормальною для специфічної групи сумнівних ділків на двох континентах. Якщо обвинувальний висновок відповідає дійсності, Манафорт живе уособлення цієї російсько-американської конвергенції. І зрозуміло, що Трамп її апофеоз,
констатує журналістка.

Автор статті припускає, що в майбутньому обвинувальні документи на Пола Манафорта зможуть допомогти зрозуміти, яким чином була досягнута русифікація американського суспільного життя.

Читайте також: Американська письменниця помітила схожість між Голодомором та конфліктом на сході України

Нагадаємо, у понеділок, 30 жовтня, влада США запропонувала Полу Манафорту та Ріку Гейтсу здатися. Обоє погодилися. Спецпрокурор у справі щодо розслідування потенційних зв'язків штабу Трампа із Росією висунув екс-керівнику передвиборчої кампанії Трампа звинувачення за 12 пунктами.

Цього ж дня федеральний суд у Вашингтоні відпустив Манафорта під домашній арешт із визначенням застави у розмірі 10 мільйонів доларів.