"Подарунок Путіну": санкцій США проти компанії-оператора "Північного потоку-2" не буде
Джерело:
Держдеп СШАСША не вводитимуть обмежень проти компанії-оператора "Північного потоку-2" та її гендиректора Маттіаса Варніга. Натомість під санкції потрапили судна та юридичні особи, залучені до його прокладання.
В американському Держдепартаменті пояснили, що відмова від санкцій "відповідає національним інтересам". Водночас Блінкен запевнив, що США й надалі чинитимуть опір завершенню проєкту.
До теми Чому ми ще не в НАТО: нові ризики для України через "Північний потік-2"
За його словами, "Північний потік-2" загрожує послабленням енергетичної безпеки Європи, України й східного флангу НАТО і Євросоюзу. Тому спротив буде незмінним.
Держдепартамент США запровадив санкції проти 4 суден та 4 юридичних осіб, які причетні до прокладання "Північного потоку-2". Серед них, наприклад, Морська рятувальна служба Росії.
За інформацією американського видання CBS, обмеження ввели проти суден "Балтійський дослідник", "Владислав Стрижов", "Юрій Топчев" і "Академік Черський".
"Подарунок Путіну"
У Сенаті США розкритикували відмову від санкцій проти компанії Nord Stream 2 AG та її керівника. Джим Ріш, наприклад, назвав це рішення помилковим.
Адміністрація (Байдена – 24 канал), схоже, припускає, що це якось відповідає інтересам США – дозволити завершення цього російського проєкту зловмисного впливу,
– зазначив сенатор.
У комітеті Сенату у міжнародних справах підкреслили, що звіт про компанії, залучені до будівництва російського газогону, довелося чекати довше, ніж планували.
Водночас у заяві звернули увагу й на те, що відмова від санкцій фактично є "подарунком Путіну". Ймовірно, це послабить важелі американської сторони під час майбутньої зустрічі лідерів країн.
"Адміністрація ставить інтереси Німеччини та Росії вище ніж інтересами наших союзників у Центральній, Східній та Північній Європі", – зазначили сенатори.