США розглядають надання Україні ракет великої дальності з касетними бомбами, – Reuters
Джерело:
ReutersЖурналісти пишуть, що "адміністрація Байдена близька до схвалення доставки в Україну ракет більшої дальності, наповнених касетними бомбами". Така зброя має дуже допомогти ЗСУ на фронті.
Американські чиновники повідомляють, що США розглядають можливість доставки однієї або обох армійських тактичних ракетних систем (ATACMS), які можуть літати до 190 миль (306 кілометрів), або керованих реактивних систем залпового вогню (GMLRS) з радіусом дії 45 миль, споряджених касетними бомбами.
Дивіться також Великий фанат Байдена: що спонукатиме Шольца надати Україні ракети Taurus
Що відомо наразі
Таку можливість почали розглядати після успішного використання Україною касетних боєприпасів. Надання цієї зброї теж дуже довго обговорювали і щодо нього сперечалися.
Наразі Україна має на озброєнні 155-міліметрову артилерію, яка може нести до 48 боєприпасів. Реактивні системи залпового вогню, що розглядаються, зможуть нести близько 300 або більше бомб.
Ракетна система GMLRS, варіант якої Україна має в своєму арсеналі вже кілька місяців, зможе розсіювати до 404 касетних боєприпасів,
– зазначають журналісти.
Утім, вони підкреслюють: рішення ще не остаточне і може бути скасоване. Та якщо його ухвалять, поставки відбудуться швидко.
Що офіційно говорять у США
Речник Держдепу Метью Міллер сказав, що переговори тривають, але поки що позиція США не змінилося.
Ми продовжуємо вести ці переговори з нашими українськими колегами, а також всередині уряду США, але наразі в нас немає позиції, про яку ми можемо оголосити,
– повідомив він.
Дивіться також Під прицілом ППО в Криму: як ATACMS збільшили б ефективність ЗСУ на фронті
Чим корисні ATACMS
Україна просить про передачу далекобійних ракет ATACMS ще з 2022 року. Вони можуть бити по цілях на відстані до 300 кілометрів. Такі ракети можна випускати за допомогою РСЗВ HIMARS, які Україна вже отримала від США.
Вчора, 11 вересня, стало відомо: Зеленський сподівається, що Україна отримає далекобійні ATACMS вже восени. Глава держави наголосив, що говоритиме про це із американським лідером Джозефом Байденом. Передача далекобійних ракет важлива, щоб не було пауз у контрнаступі, тож таке рішення було би історичним.