США даремно довірили кризу в Україні Німеччині, — екс-головнокомандувач НАТО
Головнокомандувач НАТО у 1997-2000 роках генерал армії США Веслі Кларк вважає, що Сполучені Штати мають відігравати провідну роль у вирішенні конфлікту в Україні.
Він назвав помилкою розрахунки, що Німеччина зможе взяти на себе ініціативу у вирішенні кризи, передає "Голос Америки".
"Якщо ми, США, самі себе утримуємо від допомоги Україні, заохочуючи Німеччину взяти на себе ініціативу, то наступний російський наступ продемонструє хибність німецького аналізу. Ангела Меркель гарний політик, вона може скільки завгодно казати, що «немає військового вирішення конфлікту». Однак, третій російський наступ означає, що, принаймні, Путін бачить військове вирішення конфлікту. Ми давали європейцям шанс вирішити Балканську кризу упродовж кількох років. Нарешті ми сказали: ми вирішимо цю кризу. Ми надіслали 30 тисяч американських солдат, щоб зацементувати підписані мирні домовленості", — зазначив Кларк.
Він наголосив, що у разі програшу України наслідки для всієї Східної Європи будуть непередбачувані и вкотре нагадав: зброю потрібно надати зараз, щоб підвищити ціну для Путіна.
"Існує ймовірність того, що нинішня адміністрація надасть Україні зброю. Це точно станеться, якщо Путін нападе. Я хотів би щоб США надали зброю до того, як Путін вдасться до нападу, оскільки зброя буде гарним стримуючим фактором", — сказав Кларк.
Додамо, те, що Захід тягне з вирішенням українсько-російського конфлікту може призвести до тяжких наслідків для країн Балтії. В цьому переконаний віце-президент Атлантичної ради США Деймон Вілсон.