США можуть розмістити ракети в Європі: у Росії пригрозили Вашингтону серйозними наслідками
У Росії застерігають Сполучені Штати від розміщення нового озброєння в Європі. Там наголошують, що така ситуація може спровокувати "драматичні події".
Про це заявив постійний представник Росії при ЄС Володимир Чижов, пише Financial Times.
Читайте також: Росія готує Крим для розгортання ядерної зброї, – постпред ООН
Так, російський дипломат висловив побоювання щодо подальших планів США після можливого виходу з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності.
Якщо вони планують розгорнути ракети в Європі, це може привести до драматичних подій в цьому регіоні, в тому числі у внутрішній політиці,
– наголосив він.
Так, постпред наголошує, що будь-яке розгортання ракет в Європі є дестабілізуючим фактором.
"Ви не можете відрізнити на відстані ракету з ядерною боєголовкою від ракети, що не має такої зброї", – зазначив дипломат.
За словами, Чижова, це "одна з найскладніших проблем" в області контролю над озброєннями.
Нагадаємо, раніше голова Білого дому Дональд Трамп анонсував свій намір вивести США з ракетного договору, який діяв із 1987 року, через те, що Росія порушила домовленості. У Москві, зі свого боку, заявили, що американці, роблячи такі заяви, "діють незграбно та грубо", тому керівництву Кремля доведеться вжити заходів "військово-технічного характеру", якщо США все ж розірвуть Договір про ліквідацію РСМД.
Про який договір йдеться?Договір між СРСР та США про ліквідацію ракет середньої та малої дальності підписали Михайло Горбачов та Рональд Рейган у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американського саміту.
Договір є безстроковим і забороняє виробляти, випробовувати та розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (від 1000 до 5500 кілометрів) та малої (від 500 до 1000 кілометрів) дальності. Сторони повинні були протягом 3 років знищити всі пускові установки та ракети наземного базування із відповідним радіусом, включно з ракетами як у європейській, так і в азійській частині СРСР. Ця домовленість про реальне скорочення наявних озброєнь стала першою в історії.