Про це заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков, пише видання "РИА Новости".

Читайте також: Трамп розірве ракетний договір з Росією: з'явилася реакція Кремля

Російський політик вважає, що американські дипломати "діють незграбно та грубо", роблячи такі заяви.

Якщо американці будуть і далі діяти незграбно і грубо, як ми це бачимо на безлічі прикладів, якщо вони будуть і далі в односторонньому порядку виходити з угод, з різного роду домовленостей і механізмів, а приклади множаться – від СВПД щодо Ірану до Всесвітнього поштового союзу, – то тоді нам нічого не залишиться, крім як вживати відповідних заходів, зокрема військово-технічного характеру,
– сказав він.

При цьому заступник Лаврова наголосив, що російським політикам "не хотілося б до цього доводити". Рябков також зазначив, що реакція Кремля вимагає вивчення конкретних планів Вашингтона.

Так, Москва сподівається, що помічник президента США з національної безпеки Джон Болтон, який прибуває в Москву 21 жовтня, пояснить плани Вашингтона щодо договору.

Нагадаємо, раніше американські ЗМІ з посиланням на джерела писали, під час найближчих зустрічей з російськими чиновниками радник президента з національної безпеки Джон Болтон повідомить Росії, що США мають намір вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Згодом можливий вихід із ядерного договору анонсував президент США Дональд Трамп.

Про який договір йдеться?Договір між СРСР та США про ліквідацію ракет середньої та малої дальності підписали Михайло Горбачов та Рональд Рейган у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американський саміту.

Договір є безстроковим і забороняє виробляти, випробовувати і розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (від 1000 до 5500 км) та малої (від 500 до 1000 км) дальності. Сторони повинні були протягом 3 років знищити всі пускові установки та ракети наземного базування із відповідним радіусом, включно з ракетами як у європейській, так і в азійській частині СРСР. Ця домовленість про реальне скорочення наявних озброєнь стала першою в історії.