Члени НАТО домовились про посилення ролі Альянсу в координації допомоги Україні, – Столтенберг
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що вони домовились про подальше планування посилення ролі НАТО в координації допомоги Україні. Мовиться також і про тренування у сфері безпеки.
На пресконференції генсек Альянсу запевнив, що цю пропозицію вже обговорювали з Україною. Перед цим стало відомо, що у Північноатлантичному альянсі пропонують створити п'ятирічний фонд союзницьких внесків на 100 мільярдів доларів.
Дивіться також Цього достатньо: Естонія закликала кожного члена НАТО виділити 0,25 відсотка від ВВП для ЗСУ
Що сказав Столтенберг про домовленості країн Альянсу
Сьогодні (3 квітня – 24 Канал) члени Альянсу домовилися про подальше планування посилення ролі НАТО в координації допомоги та тренувань у сфері безпеки. Деталі будуть визначені протягом наступних тижнів,
– заявив Єнс Столтенберг.
Він пояснив, що наразі є інші способи досягти того, щоб Київ менше залежав від "добровільних короткострокових пропозицій".
Столтенберг запевнив, що вони спілкуються з Україною щодо цього, адже це те, що сторони "повинні робити разом".
Яка позиція генсека НАТО щодо нового фонду
Після зустрічі очільників МЗС країн Альянсу Столтенберг заявив, що дискусії щодо нового фонду тривають та відбуваються разом з українською стороною. Зокрема, ідею обговорювали з Володимиром Зеленським та Дмитром Кулебою.
Підтримка України – це не благодійність. Це інвестиція в нашу власну безпеку. І сьогодні (3 квітня – 24 Канал) ми не ухвалили фінальне рішення про те, який формат ми утворимо. Але ми погодились розпочати планування,
– пояснив генсек.
За його словами, це планування передбачає, що військове керівництво сформулює плани та пропозиції, на основі яких розроблять остаточні рішення.
Що відомо про новий фонд
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запропонував створити фонд союзницьких внесків, який має забезпечити підтримку України в довгостроковій перспективі. Попередньо називали суму фонду в 100 мільярдів доларів.
- За його словами, НАТО менше покладається на добровільні внески та більше на зобов'язання НАТО, менше – на короткотермінові пропозиції, більше – на багаторічні обіцянки.
- Джерела Bloomberg повідомили, що механізми розподілу внесків стосовно 100 мільярдів доларів для нашої держави, як і саму пропозицію, ще обговорюють.
- ЗМІ написали, що обговорення можуть тривати до саміту НАТО, який відбудеться 9 – 11 липня у Вашингтоні.