Суд відмовив Тимошенко у документальному доведенні власної невинуватості

17 серпня 2011, 18:58
Читать новость на русском

Джерело:

tymoshenko.ua

Печерський районний суд міста Києва відмовив Юлії Тимошенко у витребуванні низки документів, які підтверджують відсутність в її діях на посаді прем’єр-міністра складу злочину.

"Для того, щоб з'ясувати істину, враховуючи, що ніякі бухгалтерські документи, вдумайтесь тільки, в кримінальну справу не залучено – по вартості технічного газу, по постачанню технічного газу. І тому ми просимо витребувати бухгалтерські документи, які або підтвердять, або спростують збитки від закупівлі технічного газу, до речі, як збитки не мають до мене як до прем’єра-міністра ніякого відношення", - заявила Юлія Тимошенко у судовому засіданні, обґрунтовуючи клопотання про витребування та залучення до матеріалів справи низки важливих документів.

У свою чергу, захисник Юрій Сухов зазначив, що вкрай дивним виглядає факт створення обвинувального висновку за відсутності окремих документів, які прямо стосуються справи. "Я не розумію, на чому ґрунтується обвинувачення, якщо в матеріалах справи немає договору НАК "Нафтогазу" з "Укртрансгазом" на постачання чи купівлю технічного газу. Не розумію, бо це частина обвинувачення, що в результаті купівлі такого газу за якоюсь певною ціною нібито було завдано шкоду. Як можна будувати обвинувачення, не бачачи документів?" - сказав адвокат.

Одним з важливих документів, які сторона захисту просить витребувати, є, зокрема, аудит компанії Ernst&Young діяльності НАК "Нафтогаз України" за 2009 рік. "Аудит, зроблений Ernst&Young, який означає умови і результати роботи НАК "Нафтогазу", зокрема, за 2009 рік, - цей аудит визначає результати збитковості або не збитковості компанії. Не апелювати результатом цього звіту неможливо. Тоді на чому будується обвинувачення?", - сказав Юрій Сухов.

Юлія Тимошенко назвала важливим для справи лист Генерального прокурора України Віктора Пшонки, направлений голові Адміністрації Президента Сергію Льовочкіну, "в якому викладена позиція, яка підтримує позицію захисту, тобто записано, що директиви прем’єр-міністра не можуть вважатися директивами Кабінету міністрів".

Також серед заявлених для витребування документів – низка документів щодо діяльності компаній НАК "Нафтогаз України" та "Росукренерго".

У результаті розгляду клопотання суд задовольнив його частково, вкрай обмеживши список документів, які підлягають витребуванню. Зокрема, суд постановив витребувати газові контракти між НАК "Нафтогаз" та ВАТ "Газпром", які були укладені між 2002 і 2008 роками. Водночас вкрай важливі для захисту контракти за 2008 та 2009 роки між "Нафтогазом" та "Укртрансгазом" на постачання технічного газу, на думку суду, не підлягають витребуванню.