У Сумах пожежа після авіаудару ворога: влада звернулася до містян із проханням

30 серпня 2024, 04:51
Читать новость на русском

Джерело:

Сумська ОВА

Сумська область уночі 30 серпня зазнала авіаційного удару ворога. Місцева влада міста Суми повідомила, що наслідком атаки стала пожежа.

А вже через пожежу є задимлення в окремих районах обласного центру. Відповідно, жителям Сум слід особливо подбати про безпеку – щонайменше, закрити вікна та, за можливості, залишатися у приміщеннях. 

Важливо знати Забруднення Десни та Сейму: що вирішила Держкомісія ТЕБ та НС

Обстріл та пожежа в Сумах: що сталося

Сьогодні, 30 серпня, вночі ворог завдав авіаційного удару по цивільній інфраструктурі міста Суми, здійнялася пожежа, пише ОВА. Попередньо, є потерпілі. Наслідком пожежі є задимлення повітря в окремих мікрорайонах міста.

Жителям міста влада озвучила прохання: щільно зачинити вікна та двері та за можливості не виходити із приміщень до повної ліквідації наслідків ворожої атаки.

Олексій Дрозденко, очільник Сумської МВА, додав, що авіаудар припав на південну частину міста. Усі аварійно-рятувальні служби працюють.

Особливо уважними до задимлення повітря мають бути мешканці районів Веретенівки, Аннівки та Ковпака – їх просять не відкривати вікна.

Зауважимо, що окрім застосування авіації, російські військові запускали цієї ночі й дрони-камікадзе, про що повідомляли Повітряні сили близько 1 години ночі.

Повітряна тривога в Сумській області тривала майже шість годин, почавшись о 00:47 і закінчившись о 06:43. 

Загалом Сумщина перебуває під постійними повітряними атаками ворога, жителі цієї прикордонної області щодня чують вибухи. На жаль, іноді не минається без постраждалих. 

На Сумщині забруднено річки

У Київській, Сумській та Чернігівській областях проведено 7 засідань комісій районних та обласних ТЕБ та НС. Мешканцям заборонено брати воду з річок для технічних потреб, ловити рибу та купатися.

"Попередня оцінка якості води встановила, що жодних перевищень хімічних і високотоксичних компонентів у річках Сейм і Десна не виявлено. Це забруднення органічними речовинами", – зазначив перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький.

Всі служби Міндовкілля проводять постійний моніторинг якості води. Під час перевірок було відібрано понад 50 проб та направлено для аналізу до лабораторії.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець розповів: за результатами засідання комісія доручила Держекоінспекції, Держводагентству, а також Чернігівській та Київській ОВА разом з ними здійснити заходи для абсорбції тих забруднювальних речовин, які виявили у річках. Тобто знайти абсорбент, який зміг би покращити якість води.

Міністр також наголосив, що 29 серпня вранці були відібрані ще одні аналізи, й знайдено той коагулянт, що може дійсно впоратися із забрудненням.

Загрози питному водопостачанню через забруднення річок немає. Щоб мертва риба не рухалась нижче за течією річки, вирішили встановити сітки-бар'єри.