Сурков може стати Геббельсом, якого чекає Гаага, – експерт

2 жовтня 2017, 07:01
Читать новость на русском

Кремль уже готується до зустрічі Волкера і Суркова. Низка подій: інформація про начебто торгівлю України зброєю з Південним Суданом, дискредитація наших військових, вибухи складів з боєприпасами, – це план підготовки до зустрічі представників США і Росії, де вони обговорюватимуть ситуацію на Донбасі.

Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Читайте також: Миротворці ООН мають бути на кордоні між Україною та Росією, – посол США в РФ Джон Теффт

Політолог зауважує, що Росія дестабілізує ситуацію в Україні, намагаючись створити імідж ненадійного партнера, щоб мати козирі на переговорах з Волкером, акцентуючи увагу на тому, що нам не можна давати летальну зброю. Водночас, за словами Давидюка, на переговорах позиція Волкера буде більш конструктивною, ніж Суркова.

Завдання Курта Волкера – не вестися на різні провокації, а зібрати максимум інформації і зрозуміти, як з цих даних зробити єдине переможне успішне рішення, щоб російські війська покинули Донбас, і ввести миротворців. До речі, 72-га сесія Генасамблеї ООН продемонструвала, що ніхто з ведучих країн світу не визнає ідею Путіна про внутрішній конфлікт в Україні. Всі бачать, що це агресія Росії,
– говорить експерт.

На думку Миколи Давидюка, Путін теж зрозумів, що його ідея про миротворців не проходить. Лідери США, Німеччини, Франції і України ідею Путіна про миротворців підхопили і погодилися, але за своїм баченням.

Читайте також: Спецпред США щодо України натякнув, що помічник Путіна є "архітектором подій на Донбасі"

"Однак Захід пропонує зовсім інший інструментарій, ніж Путін. Контингент не складатиметься на 90% з росіян, білорусів, сербів і представників дружніх африканських республік. Буде міжнародний контингент, для якого завдання – мир, а не ескалація і легалізація сепаратистів", – наголошує Давидюк.

Політолог зауважує: Кремль, заявляючи про благі наміри, дотримується кардинально іншої політики. Як тільки в Москві кажуть слово "мир", одразу починають стріляти і вбивати мирне населення на Донбасі. Хоча, говорить Микола Давидюк, Волкер заявляв, що бачить в Суркові людину, яка може допомогти у врегулюванні. Головне, щоб Сурков сам цього хотів.

Сурков може допомогти врегулювати конфлікт, а може увійти в історію як один з агресорів. Адже, як сказав Волкер – Сурков – архітектор ситуації на Донбасі. Помічник Путіна може стати архітектором мирного врегулювання. А може бути Геббельсом, якого чекатиме Гаага,
– переконаний Микола Давидюк.

Нагадаємо, екс-посол США в Росії Джон Теффт заявив, що спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер та помічник президента Росії Владислав Сурков обговорять питання миротворців на Донбасі на початку жовтня.