Свавілля КСУ не можна зупинити юридично, потрібні політико-правові рішення, – Веніславський
Вплинути на практику прийняття чинним складом Конституційного Суду рішень, які загрожують нацбезпеці, не можна юридичним способом. Тому потрібно вдаватися до політико-правових рішень, аби зупинити загрозу нацбезпеці.
В історії України не було подібних прецедентів, коли президент вносить законопроєкт про припинення повноважень всіх чинних суддів КСУ. Про це представник президента у Конституційному Суді, нардеп Федір Веніславський заявив в ефірі 24 каналу.
Читайте також Реформу КСУ треба проводити швидко і окремо від змін судової системи, – Стефанчук
За його словами, не було й таких випадків, коли КСУ приймав рішення з "чітким системним порушенням "Конституції, закону про Конституційний суд і регламенту КСУ, закону про запобігання корупції.
А юридичних механізмів зупинки такого свавілля чинне законодавство не містить. Тому потрібно застосовувати політико-правові заходи, щоб зупинити реальні загрози національній безпеці, породжені цим рішенням
– зазначив Веніславський.
Нардеп додав, що таких прецедентів, звичайно, немає, однак після фактично антиконституційного перевороту необхідно діяти вже політико-правовими засобами, спільними діями президента і парламенту.
Представник президента в КСУ також вважає, що загрози національній безпеці, які виникли після рішення суду гірші, ніж негативні наслідки, які може мати прийняття Верховною Радою запропонованого президентом Володимиром Зеленським закону.
Веніславський зазначив, що самі судді КС ніколи самі не припинять свої повноваження, оскільки "весь суд, за невеликим винятком, фактично діяв в умовах конфлікту інтересів".
Дивіться повністю відео розмови 24 каналу з Федором Веніславським:
Скандальне рішення КСУ: основне
- КСУ визнав неконституційним покарання за неправдиву інформацію у деклараціях, а НАЗК заблокувало доступ до реєстру.
- Згодом Володимир Зеленський скликав РНБО та засідання уряду, на якому розпорядилися відновити вільний доступ до е-декларацій.
- Крім того, президент подав до Ради законопроєкт "Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства". Він пропонує визнати рішення суду від 27 жовтня "нікчемним" та позбавити його правових наслідків. Крім того, у документі передбачені звільнення суддів КСУ.