Світ радіє перемозі Еммануеля Макрона в першому турі виборів
Закордонні медіа позитивно налаштовані по відношенню до того, що лідер французької партії "Вперед!" переміг під час першого раунду президентських виборів ультраправу Марін Ле Пен.
Другий тур президентських виборів у Франції відбудеться 7 травня. Більшість експертів вже зараз віддає пальму першості кандидату Еммануелю Макрону. "І хоча його відрив від суперниці наразі є невеликим, шанси Ле Пен виграти в другому турі досить мізерні. Це означатиме, що на Росію чекає ще одне велике розчарування – вже друге після несподіваної "зради" "друга" Трампа. Для закріплення успіху потрібно лише, аби канцлером Німеччини знову стала Ангела Меркель", – про це йдеться у статті Наталії Лебідь "Макрон прийде – порядок наведе. ЗМІ про фаворита французьких виборів".
Авторка аналізує те, про що писали іноземні ЗМІ протягом останніх днів.
Європейські політики з помітним полегшенням відреагували на перемогу в першому турі Еммануеля Макрона. І навіть президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер порушив протокол, аби особисто привітати незалежного кандидата у наступному раунді,
– зазначає британська The Guardian.
Далі видання наводить реакцію інших політичних діячів. Так, міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель сказав: "Я був впевненим, що наступним президентом Франції стане Еммануель Макрон. Він відмінно підходить для Європи". А керівник штабу Ангели Меркель Пітер Алтмайер додав: "Результат Еммануеля Макрона показує: Франція і Європа можуть перемагати разом!". Між тим головний противник Меркель на цьогорічний вересневих виборах, кандидат соціал-демократів Мартин Шульц висловив надію, що "Макрон виграє другий тур з переважною більшістю голосів», щоби остаточно перемогти "антиєвропейського та відверто расистського кандидата Марін Ле Пен".
Тим часом міністр іноземних справ Іспанії Альфонсо Дастіс висловив надію, що перемога Макрона у другому турі ознаменує собою перелам у зростанні екстремістських популістських партій у Європі. Європейські країни "мусять об'єднати зусилля, щоби переглядати та постійно вдосконалювати європейський проект", зазначив Дастіс, повідомляє The Guardian.
Читайте також: Незручний Еммануель Макрон
"Вибір між Ле Пен та Макроном представляє собою рішучий вибір між двома діаметрально протилежними баченнями майбутнього ЕС та місця Франції у ньому. Він знаменує битву між оптимістичними уявленнями Макрона про толерантну Францію та об'єднану Європу з відкритими кордонами та більш похмурою, орієнтованою на "Франція в першу чергу" платформою Ле Пен, котра вимагає закритих кордонів, більш жорстких правил безпеки, меншого потоку емігрантів та відмови від загальної валюти та повернення до французького франка", – пише американська газета Chicago Tribune.
Однак водночас The New York Times застерігає кандидата Макрона: "Найбільша небезпека для Еммануеля Макрона, свіжого обличчя французької політики, є впевненість, що електоральна перевага в першому раунді виборів робить його перемогу в другому турі неминучою. Це не так. Макрон, політичний неофіт, має над чим працювати", – йдеться в огляді Наталії Лебідь.
Читайте також: Ні Макрон, ні Ле Пен: французькі школярі влаштували людні мітинги з сутичками у Парижі