Свободівці звинуватили Януковича у державній зраді через проект закону про ГТС

27 квітня 2013, 15:31
Читать новость на русском

На думку представників ВО "Свобода" дозволом на приватизацію української ГТС сьогоднішня влада ризикує перетворитись у зрадника національних інтересів.

"26 квітня 2013 року режим Януковича нарешті виклав на папері те, на що натякав останні кілька місяців – своє намагання здати Росії українську газотранспортну систему. Уряд Азарова подав до Верховної Ради законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою реформування Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" (реєстраційний №2937), який, у разі ухвалення, призведе до втрати Україною контролю над своєю газотранспортною системою", - йдеться у повідомленні прес-служби "Свободи".

Свободівці застерігають, що цей законопроект пропонує широкий спектр варіантів передачі Росії контролю над українською ГТС – від оренди до безкоштовної "приватизації", використовуючи спеціально підготовлений під це "міжнародний договір".

"Після багатьох місяців спекуляцій з приводу ГТС режим Януковича офіційно підтвердив своє бажання відмовитися від контролю над українською газотранспортною системою на користь Кремля, тим самим вчинивши державну зраду, оскільки передача Російській Федерації української ГТС поставить жирний хрест на будь-яких кроках України до енергетичної незалежності. Це пряма зрада національних інтересів, а всі ініціатори цих законодавчих змін, як і всі ті, хто своїми голосами у Верховній Раді підтримає цей законопроект, є державними зрадниками", - наголосили у "Свободі".

Як зауважили у прес-службі об'єднання, "режим Януковича вкотре продемонстрував, що готовий поступитися стратегічними інтересами нашої держави в обмін на чергові подачки з боку Кремля, які дозволять продовжити панування в Україні кримінальної олігархії та захистять її шкурні інтереси".

До речі, за словами одного із лідерів опозиції Арсенія Яценюка, уряд хоче приватизувати, а "точніше – вкрасти" об’єкти державної власності – газотранспортну систему, видобувні підприємства по нафті і газу та газосховища.

Нагадаємо, вчора у парламенті зареєстрували законопроект, який передбачає зняття заборони на приватизію держпідприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз України" та установ, утворених внаслідок їхньої реогранізації.