Там, де люди довіряють владі — в "зелених чоловічків" нема шансу, — експерт
Основною причиною того, чому Росія змогла приєднати Крим і створити хаос в Східній Україні, є не відсутність військової допомоги Україні чи розпливчасті формулювання Будапештського меморандуму, а роки невдалого правління української влади.
Про це у своїй статті на сайті "Бюлетеню вчених-атомників" написав науковий співробітник Центру міжнародної безпеки та співробітництва Стенфордського університету (США) Павел Подвіг.
За словами науковця, анексія Росією Криму і завуальоване вторгнення в Східну Україну фактично відродила у Європі конфронтацію, яка, здавалось, зникла із закінченням холодної війни. На думку Подвіга, Кремлю допомогло те, що Україна не є членом НАТО, і що текст Будапештського меморандуму доволі розпливчастий і не містить ніяких санкцій у випадку, якщо одна із сторін його порушить.
Проте основним фактором, який дозволив Росії анексувати Крим, стала слабкість країни, спричинена роками невдалого державного управління та політична криза в Україні в 2013-2014 роках.
Росія змогла скористатися слабкістю держави в момент важкої політичної кризи і використати незадовлення, викликане десятиліттями невдалого керівництва державою,
— зазначив експерт.
Подвіг також наголосив, що найкращим варіантом для української влади, аби уникнути схожих ситуацій в майбутньому, стане робота щодо повернення довіри власних громадян.
Досвід Східної України, по суті, показав, що: "маленькі зелені чоловічки", озброєні люди у формі без опізнавальних знаків, не пройдуть в регіонах, де громадяни мають певну довіру до місцевих органів влади,
— наголосив науковець.
До слова, вчора прем'єр Арсеній Яценюк заявив, що Україна має намір розпочати консультації у зв'язку з порушенням Росією Міжнародної конвенції ООН по боротьбі з тероризмом.