Ми будемо захищатися: NASA опублікувало стратегію планетарної оборони від астероїдів
NASA оприлюднило 10-річну стратегію, спрямовану на захист Землі від зіткнень з астероїдами та кометами, після успішної місії DART з перенаправлення астероїдів минулого року. План включає шість ключових напрямків, таких як вдосконалення NEO Surveyor, камери для спостереження за навколоземними об'єктами, та розробка технологій для знищення навколоземних астероїдів, подібних до місії DART.
Як повідомляє 24 Канал, документ "Стратегія і план дій" агентства був опублікований у відповідь на "План дій щодо небезпеки навколоземних об'єктів і планетарної оборони", виданий Управлінням науково-технічної політики Білого дому 3 квітня, який має на меті покращити різні аспекти планетарної оборони від астероїдів.
Цікаво Землетрус, вибиті вікна, знищений автомобіль і місто, засипане брудом: наслідки запуску Starship
Астероїдна небезпека
Астероїди, що зближуються з Землею, вважаються найбільшою загрозою, і NASA надаватиме пріоритет виявленню та каталогізації потенційно небезпечних об'єктів. Місія Surveyor Near Earth Object, космічний телескоп, спрямований на виявлення навколоземних астероїдів, отримає фінансування в розмірі 90 мільйонів доларів з прийнятого в грудні законопроекту про витрати на 2023 фінансовий рік.
Місія DART стала важливою віхою в планетарній обороні, продемонструвавши стратегію кінетичного удару для відхилення астероїда з його початкової орбіти. У вересні 2022 року космічний апарат успішно влучив у 160-метровий астероїд Dimorph на відстані близько 11 мільйонів кілометрів від Землі, продемонструвавши ефективність методу.
Основна мета полягає у виявленні астероїдів, траєкторія яких потенційно може перетнутись із траєкторією Землі, та ранньому попередженні про них, що дозволить NASA змінити їхню траєкторію польоту. Завдяки цьому 10-річному плану NASA прагне покращити свою здатність захищати планету від потенційно катастрофічних зіткнень з астероїдами.
Читайте на сайті Кількість астероїдів, які потенційно загрожують Землі, перевищила 30 тисяч – усі летять сюди
Метеорит над Києвом
Ввечері 19 квітня жителі північних регіонів України спостерігали яскравий спалах на небі. У мережі майже відразу почали поширювати меми та жарти про НЛО, а більшість версій сходилися на тому, що це впав супутник NASA, який саме напередодні дійсно мав упасти, однак дуже далеко від території України. Врешті стало зрозуміло, що це був метеорит і тепер IMO підготувала детальний звіт про цю подію.
Згідно з експертами, цей метеороїд міг наблизитися до Землі два роки тому, виконати повний оберт навколо планети та нарешті потрапити в її атмосферу.