OpenAI захистить користувачів ChatGPT від позовів щодо авторських прав на згенерований контент
Джерело:
TechCrunchКомпанія OpenAI оголосила про запуск програми Copyright Shield, спрямованої на захист бізнес-клієнтів від можливих судових позовів, пов'язаних із порушенням авторських прав під час використання продуктів на основі генеративного штучного інтелекту.
У межах цієї програми OpenAI візьме на себе оплату юридичних витрат клієнтів, які використовують загальнодоступні інструменти її платформи для розробників, а також комерційну версію чатбота ChatGPT Enterprise.
Дивіться також Інсайдер каже, що Samsung може стягувати плату за функції штучного інтелекту на Galaxy S24
Що потрібно знати
Програма Copyright Shield охоплює клієнтів, які використовують платформу розробників OpenAI і ChatGPT Enterprise – комерційну версію їхнього ШІ-чатбота. Однак, варто зазначити, що захист не поширюється на безплатні та Plus-версії ChatGPT, а також поки що незрозуміло, чи передбачає ця програма захист від претензій, пов'язаних із даними для навчання, використаними в генеративних ШІ-моделях компанії.
Генеративні моделі ШІ, такі як ChatGPT, GPT-4 і DALL-E 3, навчаються на величезних масивах даних, включно з книгами, творами мистецтва, електронними листами, піснями й аудіозаписами. Велика частина цих даних надходить з публічних ресурсів, і, хоча деякі з них належать до суспільного надбання, інші захищені авторським правом або мають обмежувальні ліцензії. Питання законності навчання ШІ на таких даних наразі активно обговорюються в судових інстанціях.
Проблеми можуть виникнути, коли модель ШІ відтворює точні фрагменти даних, на яких вона була навчена, що потенційно може призвести до порушення авторських прав. Опитування, проведені серед великих компаній і розробників, показують, що питання інтелектуальної власності є ключовою проблемою під час використання технологій генеративного ШІ.
Великі гравці у сфері технологій, як-от IBM, Microsoft, Amazon, а також фотостоки Getty Images, Shutterstock і Adobe, раніше також заявили про готовність захищати своїх клієнтів від позовів, пов'язаних з інтелектуальною власністю. Тепер до їхнього числа приєдналася й OpenAI, що може стати сигналом для всієї галузі про необхідність розробки подібних механізмів захисту користувачів.