Штучний інтелект обійшов трьох чемпіонів світу в перегонах дронів

1 вересня 2023, 15:01
Читать новость на русском

Джерело:

New Atlas

Машина вже не вперше перемагає людину в різноманітних змаганнях. Раніше штучний інтелект обігрував найкращих шахістів та геймерів, а тепер показав найкращий результат у швидкісному управлінні дронами.

Керування дроном, особливо гоночним, вимагає чудової реакції, високої швидкості ухвалення рішень, вправності та інтуїції. Штучний інтелект Swift, створений фахівцями з Університету Цюріха і компанії Intel, вивчивши принципи й правила перегонів, зміг продемонструвати всі ці якості та перемогти двох світових чемпіонів і триразового чемпіона Швейцарії.

Дивіться також Пентагон покаже технологію знищення цілих роїв дронів у 2024 році

Найшвидший

Система Swift керувала дроном, отримуючи таку ж візуальну інформацію з єдиної камери БПЛА, як і оператори-люди, але також використовувала додаткові дані про швидкість, прискорення та положення в просторі, які збирав бортовий вимірювальний блок.

Попереднє навчання ШІ пройшов у віртуальному середовищі, запустивши одночасно сотню дронів по складній трасі з сімома контрольними воротами: спочатку нейромережа вивчала особливості траси, потім перейшла до пошуку траєкторій польоту і, нарешті, оптимізувала їх, щоб збільшити швидкість проходження до максимуму. Весь процес зайняв менше години реального часу.

Потім комп'ютер налаштував стратегії управління, скоригувавши їх даними, зібраними в ході реальних польотів: турбулентність, погіршення візуального сигналу та інші фактори невизначеності, які можуть виникнути у реальному польоті.

Перегони відбулися в ангарі для літаків на трасі 25 на 25 метрів. Як уже було зазначено, ШІ виявився кращим, ніж людина, в точності та швидкості польоту.

Ось, як відбувалися перегони між людиною та машиною: відео

Попри перемогу, дрон Swift поки поступається людям у здатності адаптуватися до мінливих умов. Занадто яскраве сонячне світло виявилося незвичним для нейромережі, і в ці миті ШІ погіршував свої реакції. Тож тактика несподіванки й пристосованість лишаються останньою зброєю людей проти машин. Принаймні поки що.