Робот зі штучним інтелектом пройшов лабіринт швидше ніж людина
Джерело:
BloombergШвейцарські дослідники представили дуже цікаву розробку – робот CyberRunner зі штучним інтелектом, який швидко підкорив лабіринт. Робот зміг продемонструвати свою здатність перевершити людину у змаганнях, що вимагають реакції, інтуїції, спритності та координації.
Команда під керівництвом вчених Раффаелло Д'Андреа і Томаса Бі представила можливості CyberRunner у грі в стилі лабіринту, де робот вправно проводив маленьку металеву кульку складними шляхами, нахиляючись і маневруючи, щоб уникнути пасток.
Дивіться також Штучний інтелект вперше зробив наукове відкриття, якого не було в його навчальних даних
Примітно, що ШІ опанував гру всього за шість годин, продемонструвавши свою майстерність у дрібній моториці, просторовому мисленні, стратегічному плануванні в реальному часі, прийнятті рішень і точних діях.
Експеримент, детально описаний у науковій статті, опублікованій у вівторок, показав, що CyberRunner одним з перших переміг людину в прямому фізичному змаганні.
Робот, що використовує дві ручки для управління, продемонстрував рівень адаптивності, який перевершив очікування, розширивши межі повторюваних і точних виробничих завдань, що виконуються промисловими роботами.
CyberRunner порушив правила гри
Створений на основі досягнень у галузі навчання з підкріпленням, де ШІ навчається методом проб і помилок у динамічному середовищі, CyberRunner продемонстрував здатність до саморозвитку. Однак під час навчання дослідники помітили несподіваний аспект – робот виявив нетрадиційні методи "обману" гри, пропускаючи частини лабіринту, що вимагало втручання для забезпечення дотримання правил.
Проєкт з відкритим вихідним кодом доступний на веб-сайті дослідників і запрошує розробників долучитися до масштабних експериментів з використанням платформи CyberRunner за плату в розмірі 200 доларів.
CyberRunner проходить лабіринт краще ніж людина: дивіться відео
А тим часом Колишня Маска випустила розумну іграшку назвавши її на честь штучного інтелекту мільярдера
Розробка піднімає інтригуючі питання про майбутні можливості ШІ в різних сферах. Тепер очевидно, що людство зможе використовувати штучний інтелект для виконання завдань, які раніше покладали виключно на людей.
Оскільки платформа з відкритим вихідним кодом набирає обертів, дослідники очікують настання ери співпраці, коли тисячі систем ШІ експериментуватимуть, спілкуватимуться та обмінюватимуться найкращими практиками у різних сферах.