Нова японська ракета самоліквідувалася під час першого ж запуску

7 березня 2023, 19:31
Читать новость на русском

Джерело:

Gizmodo

Двоступенева ракета H3 покинула стартовий майданчик за графіком, піднявшись у небо з космічного центру Танегасіма в Японії. Але все пішло не так, як планували.

Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) спробувало запустити ракету H3, однак диспетчери були змушені знищити її в процесі зльоту після того, як двигуни другого ступеня не змогли розгорітися.

Цікаво Китай планує розширити свою космічну станцію, додавши новий модуль

Що сталося

Після відокремлення першого ступеня наземні диспетчери повідомили, що не можуть підтвердити запуск двигуна другого ступеня. Тоді вони прийняли рішення задіяти систему припинення польоту ракети, заявивши, що "немає жодної можливості виконати місію".

На борту ракети знаходився сучасний супутник спостереження Землі ALOS-3, також відомий як "DAICHI-3", який, ймовірно, був знищений в результаті самоліквідації. Наразі не зовсім зрозуміло, що саме пішло не так, але JAXA повідомило, що розпочинає розслідування.


Художнє зображення ракети H3 під час запуску / Фото JAXA

Нагадаємо, це вже друга спроба запуску H3. 17 лютого JAXA готувалося до старту, однак тоді ракета не злетіла в повітря – головний двигун запустився, але прискорювачі на твердому паливі відмовили. 

Що відомо про ракету Н3

  • H3, яка створювалася десять років, позиціонується як наступна флагманська ракета Японії та спосіб для країни "мати постійний доступ до космосу".
  • Проєкт ракети, що є результатом співпраці між JAXA та Mitsubishi Heavy Industries, був затверджений у 2013 році.
  • Ракета має модульну будову і може запропонувати чотири різні конфігурації сьогодні, та отримає ще кілька в майбутньому.
  • Програма відстає від графіка на роки в результаті затримок у розробці.
  • Планується запускати шість місій H3 щороку протягом наступних 20 років з цільовою ціною запуску приблизно від 38 мільйонів доларів. Це має виявитися привабливим як для державних, так і для приватних клієнтів.
  • JAXA також сподівається використовувати ракету як засіб для доставки вантажів на Місяць, включаючи компоненти, які згодом складуть заплановану місячну космічну станцію Gateway.