Будівництво космічної станції Tiangong було завершено лише наприкінці минулого року, але Китай уже має великі плани щодо розширення свого проєкту.

Цікаво Європа не буде користуватися китайською космічною станцією після закриття МКС

Що відомо

Про нові плани оголосило Китайське управління пілотованої космонавтики (CMSEO) під час виставки в Національному музеї Китаю. Наразі говорять лише про один додатковий модуль, який приєднають до трьох інших. У результаті станція отримає хрестоподібну форму (сьогодні вона виглядає як буква "Т".

Планується, що багатофункціональний модуль матиме шість стикувальних портів, що дозволить більшій кількості космічних апаратів стикуватися з космічною станцією. Китай раніше оголосив, що дозволить космічним туристам подорожувати на "Тяньгун", тому додаткові порти стануть у пригоді.

  • Нагадаємо, у жовтні Китай запустив третій модуль, завершивши будівництво на низькій навколоземній орбіті.
  • Перший модуль космічної станції "Тяньхе" був запущений на орбіту в квітні 2021 року.
  • "Веньтянь" – більш ніж через рік, у липні 2022 року.

Представники CMSEO також розповіли про плани почати приймати на "Тяньгун" міжнародних астронавтів.

Ми збираємося почати відбір міжнародних астронавтів, щоб відправити їх на нашу космічну станцію і разом проводити наукові експерименти,
– каже Чен Шангуана, заступник головного конструктора китайської програми польотів людини в космос.

"Тяньгун" є китайською відповіддю на МКС, у якій країна участі не бере. Європейське космічне агентство планувало відправити частину своїх астронавтів на "Тяньгун", але пізніше оголосило, що не має для цього ні бюджету, ні політичного дозволу. У листопаді 2022 року Китай відправив туди трьох своїх астронавтів.