Новий процес виробництва палива з вуглекислого газу ефективний на рекордні 90 відсотків
Джерело:
MIT NewsВчені давно думають над тим, що робити з вуглекислим газом, який ми збираємося вловлювати з повітря або прямо з заводських труб, щоб скасувати глобальне потепління. Дві найпопулярніші пропозиції – це зберігання в твердому вигляді під землею та використання у виробництві товарів. Але є й третій вихід, який тепер є достатньо ефективним, щоб на нього звернули увагу.
Американські вчені розробили ефективний процес перетворення діоксиду вуглецю на форміат. Цей матеріал можна використовувати замість водню або метанолу для отримання електрики.
Дивіться також Учені намагаються модифікувати деякі рослини, щоб ті поглинали більше вуглекислого газу
Деталі
Увесь процес, включно з уловлюванням та електрохімічною конверсією газу в твердий порошкоподібний форміат, який потім можна застосовувати в паливних елементах для виробництва електрики, вчені з MIT і Гарвардського університету продемонстрували в невеликих лабораторних умовах. Але вони переконані, що зможуть масштабувати його до промислових масштабів.
Форміат калію або натрію — солі мурашиної кислоти — вже виробляють промисловим методом і використовують як засіб проти обмерзання доріг. Це нетоксичний, невогненебезпечний, простий у зберіганні та транспортуванні препарат, який можна місяцями або навіть роками тримати в металевому контейнері, і він залишиться в стабільному стані.
Інші й менш ефективні методи перетворення вуглекислого газу на паливо включають два етапи:
- Спочатку газ уловлюється хімічним шляхом і перетворюється на тверду форму, на карбонат калію.
- Потім цей матеріал нагрівається для виведення діоксиду вуглецю та перетворення його на сировину для палива, наприклад, на окис вуглецю.
Новий процес набагато ефективніший — коефіцієнт перетворення становить понад 90% і знімає потребу в етапі нагріву, оскільки вуглекислий газ спочатку перетворюють у проміжну форму рідкої металевої солі вуглекислої кислоти. Опісля цю рідину перетворюють на рідкий калій або натрій в електролізері, який використовує низьковуглецеву електрику: атомну, вітрову або сонячну енергію. Концентрований розчин форміату калію або натрію можна висушити до стану порошку, який відмінно зберігається у звичайних сталевих баках роками.
Паливо з форміатів може застосовуватися всюди, хоч у домашніх умовах, хоч у промисловому масштабі, запевняють дослідники. Наприклад, вдома можна поставити електролізер розміром із холодильник, який перетворюватиме вуглекислий газ на форміат. Його можна встановити на горищі або в підвалі, а за необхідності змішувати з водою, заливати в паливні елементи й нагрівати.