У Facebook шукають ознаки іноземного втручання у протести в США

6 червня 2020, 17:06
Читать новость на русском

Компанія Facebook активно шукає ознаки іноземного втручання до протестів у США. Голова відділу кібербезпеки компанії Натаніель Глейчер запевнив, що на сьогодні не виявлено жодних доказів зовнішнього впливу.

Керівництво компанії повідомить у разі виявлення фактів іноземного втручання або інших неправомірних дій, які мають вплив на масові протести у Штатах. Про це Натаніель Глейчер написав на своїй твіттер-сторінці.

Читайте також Співробітники Facebook влаштували "віртуальний протест" проти Цукерберга та висунули вимоги

Він відзначив, що у Facebook активно шукали і не побачили іноземного втручання або скоординованої неправомірної діяльності, спрямованої проти акцій протесту.

"Якщо ми знайдемо їх, то видалимо і про це повідомимо", – запевнив голова відділу кібербезпеки компанії.

Про можливе втручання інших країн у протести в Америці раніше заявляв генеральний прокурор США Вільям Барр. За його словами, деякі іноземні угрупування займаються дезінформацією у соціальних мережах. Також він згадав російське втручання у президентські вибори в США у 2016 році.

Що відомо про втручання Росії у вибори президента в США?
Протягом двох років після президентських виборів у Штатах у 2016 році тривало розслідування щодо ймовірного втручання Росії у виборчий процес. У 2019 році був представлений звіт команди спецпрокурора Роберта Мюллера, згідно з яким російське втручання таки було.

Зокрема, у звіті були вказані злам росіянами електронних серверів демократів та оприлюднення вкраденого листування на сайті WikiLeaks, а також спроби російських спецслужб вплинути на кампанію через соцмережі.

Зауважимо, що раніше Facebook вже закрив декілька радикальних груп, учасники яких закликали приносити зброю на акції протесту.

Причини протестів у США:

  • 25 травня поліцейські жорстоко затримали темношкірого американця Джорджа Флойда за те, що чоловік намагався розрахуватися в магазині фальшивим чеком на 20 доларів.
  • На відео, яке потрапило в мережу, видно, що поліцейський 7 хвилин душив шию чоловіка до землі та відпустив його лише тоді, коли той вже був непритомним.
  • Після цього США охопили масові протести, внаслідок яких заарештували понад 4 тисячі людей. Постраждалі є серед силовиків та мітингувальників. У великих містах ввели комендантську годину.
  • Масові акції протести подекуди перетворилися на мародерство: учасники грабували магазини і нищили чужі автівки.
  • Низка акцій проти расизму пройшла і в багатьох інших країнах. Зокрема, протести дісталися і до Австралії.