Сторінку OpenAI в соцмережі X зламали й опублікували рекламу криптошахрайства

26 вересня 2024, 13:53
Читать новость на русском

Джерело:

Bloomberg

OpenAI зареєструвала власну сторінку в соцмережі X на початку червня, щоб повідомляти новини й комунікувати з аудиторією. Як з'ясувалося, нещодавно вона була зламана й захоплена шахраєм, який почав рекламувати нібито сайт компанії, а насправді фальшивий ресурс, єдиною метою якого була крадіжка криптовалюти.

Це сталося паралельно з кількома іншими хакерськими атаками, які призвели до зламу акаунтів трьох ключових співробітників OpenAI за останні місяці. Серед жертв цих втручань називають технічну директорку Міру Мураті, пише Bloomberg.

Дивіться також Магазин кастомних ботів OpenAI наповнений інструментами шахрайства, порно та медичними порадами

Що сталося

Шахрай заманював потенційних жертв, заявляючи, що токен OpenAI якимось чином "керується мовними моделями на основі штучного інтелекту". Потім він додав мішанину криптовалют і модних слів про штучний інтелект, яких, імовірно, було достатньо, щоб заманити деяких довірливих користувачів, які не володіють достатніми знаннями в обох сферах.

Перехід на сайт "token-openai.com" показував жертвам фальшивий, але вельми переконливий з дизайнерського погляду сайт OpenAI. Будь-яка кнопка, яку натискали користувачі, просила підключитися до їхнього гаманця, а потім, судячи з усього, викрадала все, що в ньому знаходиться.

Зазначається, що кілька шахрайських постів перебували в стрічці близько години, перш ніж їх помітили й видалили. Схоже, акаунт @OpenAINewsroom не мав двофакторної автентифікації, але зараз він уже повернувся до нормальної роботи. 

За повідомленням Bloomberg, в OpenAI підтвердили наявність проблеми і заявили, що розслідують її. Вчора служба безпеки компанії попередила співробітників про необхідність захистити свої облікові записи у зв'язку зі збільшенням кількості випадків захоплення акаунтів останнім часом.

Зазначимо, що такий метод є одним із найпоширеніших. У липні 2020 року багато сторінок у твітері, зокрема Білла Гейтса, Барака Обами, Ілона Маска та навіть Кім Кардаш’ян, були так само зламані й просували шахрайські сайти, які виманювали гроші. Тож якщо ви бачите подібні публікації на популярних сторінках, варто проігнорувати їх.