Закликали "скласти зброю" й обрати "мир": десятки телеграм-каналів зламали через бот

21 липня 2024, 13:58
Читать новость на русском

Десятки українських і російських телеграм-каналів зламали через бот для автопублікації. У дописі невідомі закликали скласти зброю та обрати "мир".

Такі дописи ширилися у різних каналах. Ба більше, під "роздачу" потрапили у пропагандистські ресурси, передає 24 Канал.

Дивіться також Мізків і рук немає: у Росії провалюється створення власного ютубу

 Через бот для автопублікацій зламали десятки каналів

Десятки телеграм-каналів 21 липня зламали через бот для автопублікації матеріалів Fleep bot та Crosser Bot. Так, невідомі хакери опублікували текст, пронизаний проросійськими наративами.

У провокативному дописі невідомі закликають скласти зброю, адже "війна не вирішить проблем". У тексті, який дуже нагадує російські пропагандистські методички, критикують чинну та президента України. Тож, імовірно, зламали чат-боти російські хакери.

Однак є нюанс – під роздачу потрапили й російські телеграм-канали. Так, пропагандистські телеграм-канали також публікували дописи із закликом скласти зброю. Нині всі публікації вже видалено, однак, хто стоїть за зламом ботів для автопублікації, наразі невідомо. 

Хакери зламали десятки телеграм-каналів / Скриншоти з мережі

Варто додати, що у провокативному дописі хакери згадали раніше поширений фейк про Олену Зеленську. Так, на початку липня у мережі почали з'являтися дописи, що Олена Зеленська буцімто стала власницею автомобіля Bugatti Tourbillon вартістю 4,5 мільйона євро. Тоді російські пропагандисти запустили цю брехню напередодні саміту НАТО у Вашингтоні.

Медіаконсультант Ігор Пальчиківський в коментарі Суспільному пояснив, що українські канали вдалося зламати через російський бот для автоматичних публікацій FleepBot. У більшості випадків його використовують, щоб публікувати рекламні пости. Пальчиківський порекомендував видалити бот, щоб уникнути проблем у майбутньому. 

Рекламодавцям все одно, якого бота ти використовуєш. Таких Telegram-ботів для постингу є багато, 95% – це російські сервіси. Жодного українського сервісу такого я не знаю. У всіх, кого зламали, в них був підключений один і той самий сервіс – FleepBot. Рекламодавець фізично не може на таке вплинути. З ймовірністю 99,9%, це або власники цього FleepBot, ті, хто його створили. Або їх хтось зламав,
– додав медіаконсультант.