Фінська компанія випустила обігрівачі, товщиною з картон – ними можна покрити стіни та меблі

21 червня 2023, 14:01
Читать новость на русском

Джерело:

Fast Company

The Warming Surfaces розробила нагрівальну плівку (радіатор) товщиною з аркуш картону, яку можна наклеїти на стіну або навіть меблі. Виглядає вона як панель ламінату, але всередині – тонка мережа дротів, яка починає виділяти тепло вже за кілька хвилин після ввімкнення.

Над радіатором нового типу компанія працювала протягом двох років. Назвали його Halia і з'явиться він уже в 2024 році. При розробці Warming Surfaces прагнула мінімізувати об'єми матеріалів, які використовуються в опалювальних системах, і скоротити споживання теплової енергії.

Дивіться також EcoFlow починає продавати портативні сонячні батареї для квартир та орендованих приміщень

Що відомо про Halia

Цікаво, що радіатори Halia починалися як військова технологія. Інженери The Warming Surfaces, яка вийшла з державного науково-дослідного центру VTT, отримали замовлення від військових на розробку цілі-приманки з тепловою сигнатурою. Це мала би бути поверхня, яка віддає тепло і яку супротивник міг би прийняти вночі за танк або іншу військову техніку. Однак що далі йшла робота, тим більше дослідники розуміли, що їхню технологію можна застосувати й у цивільній сфері – для опалення будинків та офісів.

Оскільки товщина нагрівальних елементів менша міліметра, їх можна помістити всередину майже будь-якого матеріалу, зокрема в тканину. А оскільки вони розташовуються близько до поверхні й на великій площі, то можуть нагріти приміщення майже миттєво. Якщо ж підключити їх до відповідних датчиків, нагрівання відбуватиметься за заданим програмою алгоритмом – наприклад, у певний час, з перервами тощо.


Нагрівальні панелі Halia / Фото The Warming Surfaces


Нагрівальні панелі Halia / Фото The Warming Surfaces

Ваше приміщення дізнається, коли ви прийшли додому або наближаєтесь, і робить температуру комфортною для вас. Відгук відбувається насправді швидко. Не блискавично, але йдеться про десятки секунд, за які температура досягає бажаного рівня,
– каже Яні-Мікаель Куусісто з Warming Surfaces.

Поки що компанія продемонструвала свою технологію, вбудованою в панелі, схожі на ламінат. Але на її сайті можна знайти зображення, де нагрівальні елементи перебувають на дивані та кріслі. Тобто, ймовірно, їх можна вбудовувати прямо в меблі або постачати у вигляді ковдри, яку користувач зможе постелити або вкритися.


Способи застосування Halia дуже широкі / Фото The Warming Surfaces

Як і інші форми панельно-променистого опалення, система Halia нагріває простір більш рівномірно, ніж системи примусового повітряного обігріву, не шумить і не займає багато місця.

Компанія уклала контракт із Surforma, виробником ламінату з Португалії, де і проведуть цієї осені випробування дослідної партії панелей, якими обладнають офісні меблі. Це дасть змогу зрозуміти, як поводяться нагрівальні елементи в теплішому й вологішому кліматі. Серійне виробництво заплановано на 2024 рік.


Нагрівальні панелі Halia / Фото The Warming Surfaces