Скільки часу займає навчання IT-фахівців та що є їх найбільшою мотивацією: цікава інфографіка

8 вересня 2023, 14:31
Читать новость на русском

Українська IT-компанія GlobalLogic провела дослідження серед своїх інженерів, поцікавившись, скільки часу вони витрачають на освіту, що при цьому використовують, чим надихаються і як війна впливає на цей процес.

До опитування залучили майже 700 працівників GlobalLogic. Всі мають різний рівень освіти та досвіду: 245 фахівців рівня Senior, 208 – Middle, 121 – Junior, 18 – Trainee та 49 керівників проєктів.

Дивіться також Про виклики ІТ-сектору, освіту та війну: інтерв'ю з віцепрезидентом GlobalLogic Ігорем Костівим

Навчання

За підсумками з'ясувалося, що більшість інженерів узагалі не припиняють процес навчання. Наприклад, половина опитаних витрачають на підвищення кваліфікації щонайменше три години на тиждень.


Інфографіка показує, скільки часу айтівці приділяють навчанню / Зображення GlobalLogic

  • Лише 7,2% айтівців присвячують своїй освіті менше 1 години на тиждень.
  • Від 1 до 3 годин навчаються 39,6 відсотка опитаних.
  • Від 3 до 5 годин – 29%.
  • Понад 5 годин працюють над здобуттям нових знань і навичок 24,2 відсотка респондентів.

Мотивація


Що є найбільшою мотивацією в навчанні для айтівців / Зображення GlobalLogic

Найбільшою мотивацією для опитаних є бажання саморозвитку — його вказали 85% людей. Інші мотиви для навчання – підвищення рівня доходу (75 відсотків), карʼєрний ріст (68 відсотків), бажання залишатися затребуваним спеціалістом (64%) та навчання для потреб поточного проєкту (60%). Крім того, 37 відсотків учасників планують або хотіли б перейти на інші проєкти компанії, які потребують нових знань.

Інструменти


Якими засобами та інструментами користуються інженери у своєму навчанні / Зображення GlobalLogic

  • Більшість опитаних зізнаються, що для здобуття нових знань найчастіше користуються спеціалізованими статтями, блогами та професійною літературою – 74 відсотки.
  • Навчальні курси на Coursera, UDEMY, Prometheus та інших сервісах допомагають 68 відсоткам фахівців.
  • Ще 58% заходять для цього на YouTube.
  • Дещо менше айтівці користуються послугами ІТ-шкіл.
  • Цікаво, що майже половина респондентів здобувала знання на власній платформі компанії GlobalLogic Education.

GlobalLogic Education – це проєкт, який допомагає навчати нових спеціалістів з нуля за допомогою різноманітних курсів, та підвищувати рівень знань уже працюючих у формі тренінгів, лекцій та іншого освітнього контенту.

Війна

Насамкінець компанія додає, що її інженери (а цю статистику, ймовірно, можна приймати за загальну тенденцію по країні) продовжують навчатись навіть в умовах повномасштабної війни.

Опитування свідчить, що у воєнний час 28% респондентів стали навчатися навіть більше, що "говорить про високу мотивацію та стійкість українських інженерів", каже керівник програми GlobalLogic Євген Сакало.