Антропологи реконструювали зовнішність гейдельберзької людини

8 жовтня 2023, 12:03
Читать новость на русском

Джерело:

Science Direct

Науковці повідомили про те, що їм вдалося реконструювати зображення гейдельберзької людини (Homo heidelbergensis), яке проливає світло на зовнішній вигляд цього давнього гомініда, що мешкав на території сучасної Греції приблизно 250 000-150 000 років тому.

Відкриття було здійснене завдяки застосуванню найсучасніших технологій для сканування черепа, який був знайдений понад шістдесят років тому в печері Петралона. Через відсутність збереженої нижньої щелепи для цього зразка науковці звернулися до іншої важливої знахідки – щелепи з Мауера, яка була розкопана в Німеччині в 1907 році і послужила голотипом для опису виду H. heidelbergensis.

Дивіться також Написи невідомою науці мовою знайшли серед стародавніх руїн у Туреччині

За своїми структурними особливостями реконструйований череп гейдельберзької людини має разючу схожість з іншим гомініном, відомим як родезійська людина, останки якого були знайдені понад століття тому в шахті, розташованій на території сучасної Замбії.

Реконструйована зовнішність гейдельберзької людини, що характеризується міцною надбрівною дугою, значним об'ємом черепа та великим лицьовим скелетом, дає змогу зазирнути у фізичні риси наших давніх предків.

Варто зазначити, що нижня щелепа, яка використовувалася для реконструкції, належала іншій людині, яка жила набагато раніше, приблизно 609 000 років тому, плюс-мінус 40 000 років. Крім того, ця щелепа мала ознаки різних патологій, що дає додаткову інформацію про стан здоров'я та еволюційну історію цих ранніх родичів людини.

Довідка. Печера Петралона, розташована на півночі Греції, приблизно за 55 кілометрів від Салонік, тримає ключ до розгадки таємниць гейдельберзької людини з 1960 року. Саме цього року місцевий житель натрапив на череп цієї стародавньої людини, який надав вченим безцінну інформацію про її фізичні характеристики.

Дивіться також У древній скам'янілості трилобіта можна досі побачити його останню їжу

Реконструкція зовнішності гейдельберзької людини не лише поглиблює наше розуміння еволюції людини, але й підкреслює значний прогрес у наукових методах і технологіях, які дозволяють нам подолати прірву між минулим і сьогоденням. Оскільки дослідники продовжують заглиблюватися в минуле, образ гейдельберзької людини слугує відчутним зв'язком з минулою епохою, пропонуючи зазирнути в далекі витоки нашого виду.