Найкращі сучасні ретро-приставки 2023 року

23 травня 2023, 18:05
Читать новость на русском

В епоху передових ігрових технологій все ще існує сильний потяг до ігор минулого. Незалежно від того, чи це ностальгія за минулою епохою, чи бажання пережити період ігор, який передував вашому власному народженню, грати в ретро-ігри на сучасному обладнанні стало простіше, ніж будь-коли. На ринку є безліч варіантів, що задовольняють різні смаки, бюджети та форм-фактори і ми обрали найкращі.

У цій статті 24 Канал зібрав деякі з найкращих, на наш погляд, сучасних ґаджетів, які ідеально підходять для ретро-геймінгу у 2023 році.

Дивіться також Стартап Bird Buddy представив "розумну" годівницю та ванну для птахів із камерою

PlayMaji Polymega


Універсальна ретро-консоль PlayMaji Polymega / Фото notebookcheck

Однією з найяскравіших сучасних ретро-консолей є PlayMaji Polymega. Вона є найкращою ретро-приставкою в цілому, пропонуючи неперевершену функціональність. Ця модульна мультисистемна ретро-приставка підтримує різні платформи, зокрема:

  • PlayStation,
  • Sega Saturn,
  • Sega Mega CD,
  • Sega 32X,
  • Neo Geo CD,
  • TurboGrafx CD,
  • PC-Engine CD.

Polymega дозволяє користувачам використовувати оригінальні носії зберігаючи їх на внутрішній 32-гігабайтний твердотільний накопичувач або змінний носій, що зменшує потребу в постійній роботі з дисками. Однак вона не працює зі стандартними ROM-образами, тому для використання з цією консоллю потрібні фізичні копії ігор – диски та картриджі.

Завдяки надійній емуляції та можливостям масштабування PlayMaji Polymega забезпечує автентичний і зручний ретро-ігровий досвід, хоча її ціна може бути чималою, особливо якщо врахувати додаткові модулі та контролери.

Evercade VS


Evercade VS / Фото nintendolife

Інший вартий уваги варіант Evercade VS, який пропонує більш економічно вигідний шлях для тих, хто зацікавлений у фізичних колекціях ігор. Цей ретро-автомат покладається на програмну емуляцію, але використовує фірмові фізичні ігрові картриджі з офіційно ліцензованими колекціями ігор від відомих видавців, таких як Team 17, Atari і Namco. З підтримкою чотирьох гравців, Evercade VS в першу чергу фокусується на емуляції ретро-аркадних ігор та ранньої класики домашніх консолей.

Retroid Pocket 3


Retroid Pocket 3 / Фото obscurehandhelds

Retroid Pocket 3 – відмінна портативна консоль для старих ігор. Попри компактний дизайн, вона може похизуватися яскравим 4,7-дюймовим дисплеєм і достатньою обчислювальною потужністю, щоб впоратися з більшістю ретро-ігор. Тонкий і портативний дизайн робить її ідеальним компаньйоном для ентузіастів, які бажають задовольнити свою тягу до ретро-ігор під час подорожей.

Працюючи на процесорі Tiger T310, Retroid Pocket 3 може емулювати роботу таких консолей, як:

  • NES,
  • SNES,
  • Genesis,
  • Game Boy.

Це забезпечує широкий вибір ігор на різний смак. Завдяки доступній ціні, часто близько 100 доларів під час розпродажів, Retroid Pocket 3 є чудовим варіантом для любителів ретро-ігор на ходу.

Steam Deck


Steam Deck / Фото Valve

Якщо ви готові інвестувати у висококласну портативну ігрову платформу, Steam Deck від Valve – це один з найкращих варіантів. Steam Deck по праву вважається найкращою портативною ігровою платформою, яка працює на Linux і здатна відтворювати величезну бібліотеку ігор Steam завдяки ПЗ Proton від Valve.

Вона також слугує чудовою портативною ретро-платформою, емулятори якої легко доступні в застосунку Discover.

Ґаджет підтримує такі популярні емулятори, як:

  • EmuDeck,
  • RetroDeck,
  • RetroArch.

Ці проєкти можуть забезпечити вам емуляцію практично будь-якої консолі. Крім того, користувачі мають можливість встановити Windows для більш повного досвіду при підключенні Steam Deck до зовнішнього монітора.

Xbox Series X|S


Сучасні консолі від Microsoft чудово підходять для ретро-геймінгу / Фото Microsoft

Може здатися дивним, що у цій підбірці фігурують дві консолі актуального покоління від Microsoft. Однак, окрім того, що вони дають змогу грати в сучасні проєкти, їх також можна використовувати, як консолі для ретро-геймінгу.

Річ у тім, що використовуючи режим розробника, користувачі можуть встановити емулятор декількох систем RetroArch на свої консолі Xbox. Це дозволяє їм грати в широкий спектр ретро-ігор, включаючи ігри для Nintendo 64, PlayStation і навіть PlayStation 2, та інших консолей. Крім того, самі приставки підтримують величезну бібліотеку ігор в тому числі з консолей Xbox та Xbox 360.

Вибір між Xbox Series X і Series S залежить від індивідуальних уподобань, оскільки перша пропонує можливості 4K і оптичний дисковод для відтворення старих ігор Xbox, тоді як друга є більш економічно вигідною і підходить для ігор у форматі 1080p.

Nintendo Switch

Нарешті, Nintendo Switch заслуговує на згадку як консоль, що готова до нових і ретро-ігор. Завдяки підписці Nintendo Switch Online користувачі отримують доступ до ігор для NES та SNES. Ті, хто шукає ще більше ретро-ігор, можуть обрати Switch Online Expansion Pass, який включає також ігри для N64 та Sega Genesis.

Офіційні ретро-консолі

Хоча офіційні "міні" консолі не варто оминати увагою, важливо зазначити, що вони мають обмежений вибір ігор і можуть не включати всі ваші улюблені тайтли. Деякі з цих консолей, такі як SNES Classic Mini, можна модифікувати для відтворення додаткових ігор або навіть зовсім інших систем за допомогою мультисистемних емуляторів, таких як RetroArch. Зручність і простота використання цих "міні" консолей роблять їх життєздатним варіантом для тих, хто шукає простого ретро-ігрового досвіду. Однак проблеми з постачанням і завищені ціни на ринку перекупників не вартують ваших нервів та інвестицій.

Дивіться також Створений для перемог: ігровий ноутбук Lenovo Legion Pro 7i доступний в Україні

Сучасний ринок ретро-приставок процвітає, задовольняючи різноманітні потреби та вподобання геймерів. Від широкої функціональності PlayMaji Polymega до портативності Retroid Pocket 3 та передових можливостей Valve Steam Deck – ретро-консоль знайдеться для кожного геймера. Крім того, консолі поточного покоління, такі як Xbox Series X і Series S, а також Nintendo Switch, надають привабливі можливості для сучасних і ретро-ігор.

І це лише вершина айсберга, адже ми розповіли лише про консолі, які, на наш погляд, найбільше варті уваги, якщо вам подобаються ретро-ігри. Однак сьогодні на ринку можна знайти безліч ґаджетів на різний смак, тож ви завжди можете знайти щось, що влаштує вас найбільше.