Ніколи не відключайте їх: 5 функцій смартфона, які вам потрібні
Часто можна зустріти поради вимкнути ті чи інші функції на смартфоні. Ми також не раз рекомендували вам, що саме варто відключити. Але сьогодні ми поговоримо саме про ті налаштування та функції, які краще залишити увімкненими.
Існує чимало функцій, які можна відключити не переймаючись про належну роботу вашого смартфона. Про них ми писали у нашому матеріалі. Однак існують і такі, вимикати які ми не радимо, адже вони впливають не тільки на працездатність пристрою, але й на вашу безпеку, зберігання даних та інші важливі речі.
Цікаво Galaxy Z Fold3 / Z Flip3: переваги третього покоління революційних складаних смартфонів Samsung
Економія заряду батареї
Режим економії заряду здатен виручити вас у критичній ситуації. Часто під час активного робочого дня можна не помітити, як швидко розряджається батарея і в найбільш потрібний момент телефон може взагалі вимкнутися. Аби цього уникнути слід налаштувати вчасну активацію режиму економії заряду.
На більшості смартфонів цей режим автоматично вмикається, коли заряд батареї сідає до 20%. На деяких моделях смартфонів при досягненні низького рівня заряду ви лише побачите пропозицію чи рекомендацію увімкнути режим економії, тож її можна легко пропустити, або ж ненароком проігнорувати.
Як налаштувати режим економії енергії
- Відкрийте "Налаштування";
- Перейдіть до розділу "Батарея";
- Знайдіть режим "Економія енергії" або "Налаштування";
- У розширеному меню можна налаштувати активацію режиму за розкладом, вимкнення при досягненні заряду вище 60% або увімкнення при падінні до 20%.
Режим економії енергії варто налаштувати та не вимикати / Фото 24 канал
При активації режиму економії заряду яскравість екрана в смартфоні знизиться, також знизиться продуктивність процесора, перестануть оновлюватися програми у фоновому режимі і, можливо, перестануть надходити деякі сповіщення у програмах. Але це набагато краще, ніж розряджений смартфон у ситуації, коли він так потрібен.
Резервне копіювання даних
Рекомендуємо налаштувати резервне копіювання даних на смартфоні одразу ж після його покупки. Так ви зможете вберегти себе від втрати важливих даних цінних фотографій та потрібних контактів. Ви можете самі обрати, або ж в будь-який час змінити налаштування синхронізації і визначити те, що хочете дублювати у хмару.
Це можуть бути лише фото та відео з камери, а можуть бути контакти, нотатки, записи в календарі та інші важливі дані. Усі вони будуть зберігатися у хмарі і у випадку, якщо ви втратите чи пошкодите телефон, їх можна буде відновити за допомогою іншого пристрою або ж отримати до них доступ з комп'ютера.
Важливо! Неодмінно активуйте синхронізацію в налаштуваннях облікового запису Google, щоб потім легко відновити дані.Як відновити дані з резервної копії:
- На етапі налаштування смартфона виберіть "Відновити копію";
- Авторизуйтесь в обліковому записі Google;
- Виберіть резервну копію, якщо їх кілька, та почніть відновлення.
Як швидко відновити дані на новому смартфоні / Фото 24 канал
Варто зазначити, що відновленню підлягають лише дані програм та налаштування, включаючи будильники, колірні схеми та сигнал дзвінка. А ось самі програми до резервної копії не входять. Тому вони завантажуватимуться окремо, а значить, на це знадобиться неабиякий обсяг інтернет-трафіку. Тому найкраще відновлювати резервну копію при підключенні до безлімітного Wi-Fi.
Режим гостя
Іноді буває, що потрібно поділитися своїм смартфоном з рідним чи другом, або ж дати на деякий час в користування дитині. Це не означає, що вам треба зберігати та видаляти усі дані з пристрою. Ви можете створити окремого користувача – так званий гостьовий обліковий запис.
Цей режим можна налаштувати і так, щоб користувач мав доступ лише до конкретних додатків (може бути актуально, якщо потрібно дати телефон дитині). У такій ситуації користувач не матиме доступу до даних ваших облікових записів, а ваш основний користувач матиме статус адміністратора пристрою.
Для того, щоб створити "Гостьового користувача" потрібно:
- Зайти у меню "Параметри";
- Перейти у "Користувачі та облікові записи";
- Обрати пункт "Користувачі";
- Тут ви побачите перелік створених користувачів для смартфона, зазвичай їх два дійсний користувач адміністратор та гість, буває й таке, що є лише адміністратор пристрою;
- Обираємо пункт "Гість" або "Додати користувача".
Додатковий користувач може знадобитися для іншого члена сім'ї / Фото 24 канал
Читайте на сайті Вони полегшать вам життя: 6 важливих функцій смартфона на кожен день
Дозволи додатків
Власники смартфонів під керуванням операційної системи Android мають змогу встановлювати додатки зі сторонніх джерел. Однак, якщо ви не досвідчений користувач, це не найкраща ідея, адже можна легко натрапити на заражений вірусом додаток, або іншу шкідливу програму.
У будь-якому випадку вся відповідальність за подальші проблеми та можливий витік даних лежить виключно на вас. Точно з цієї ж причини не варто надавати дозволи усім програмам під ряд. Так, якщо додаток потребує доступу до читання повідомлень або розташування, йому завжди можна відмовити.
Саме шкідливі програми часто вимагають саме такі дивні дозволи, які часто не пов'язані з її основним функціоналом.
Важливо! Якщо ви завантажили програму для пошуку шпалер, а вона запитує доступ до SMS, здійснення дзвінків та геолокації, варто насторожитися, адже програма може дзвонити або надсилати повідомлення на платні номери, крадучи гроші з балансу. Такі додатки, швидше за все, створені спеціально з шахрайською метою і їх взагалі краще видалити.З читанням SMS теж слід бути уважним. Не нехтуйте цим дозволом, хоч скільки це може здаватися не важливим. Крім реклами та пропозицій ви ще отримуєте в SMS важливі паролі за якими й можуть полювати зловмисники.
Геолокація
Багато хто вважає геолокацію шкідливою та енерговитратною функцією, але не всі замислюються про її користь. Ми теж рекомендували її вимикати у деяких сценаріях, але це стосується лише досвідчених користувачів, які чітко знають що роблять, адже це серйозний компроміс, який позбавляє вас важливих та корисних функцій.
Наприклад, якщо ви втратите смартфон, то саме за допомогою вбудованих програм для відстеження зможете не тільки знайти його, але й заблокувати доступ до пристрою. В такому випадку смартфон стане практично некорисним, і ним не вдасться скористатися. Якщо після цього його не вдасться повернути, ви принаймні збережете свої дані.
Важливо! Геолокація – дуже корисний інструмент, якщо ви хвилюєтесь за своїх родичів. З її допомогою можна відстежити місцезнаходження людини.Налаштувати геолокацію та доступ до місцезнаходження можна перейшовши у "Налаштування", а далі у відповідне меню "Місцезнаходження". Там ви знайдете доступ до функції "Знайти телефон" та інших можливостей пов'язаних із геолокацією.
Геолокація може бути дуже корисним інструментом / Фото 24 каналу
Не пропустіть 5 додатків, які негайно потрібно встановити на новий смартфон
Сподіваємося наші поради були корисними для вас. Пам'ятайте, що ваш смартфон приховує чимало секретів та неочевидних функцій з допомогою яких ви можете зробити користування телефоном зручнішим. Ми розповідаємо вам про найцікавіші секрети чи додатки у рубриці " Поради Техно 24".