Новий нейроімплант тонший за людське волосся і не вимагає вживлення в мозок
Джерело:
CNBCКора головного мозку людини складається з шести клітинних шарів. Команда вчених та інженерів із Precision Neuroscience працює над пристроєм, який стане сьомим.
Цей імплант, використання якого не вимагатиме втручання в тканини мозку, має допомогти пацієнтам керувати цифровою електронікою за допомогою одних нейронних сигналів. Вони зможуть рухати курсор на екрані та набирати текст повідомлень силою думки.
Цікаво Співзасновник Neuralink створює "остаточну" технологію віртуальної реальності
Що відомо
Пристрій Layer 7 Cortical Interface нагадує шматок скотчу і складається з маси електродів, тонших за людське волосся. Це дозволяє закріпити їх на поверхні мозку, не ушкоджуючи тканини.
Percision у 2021 році створив Бенджамін Рапопорт, співзасновник компанії Ілона Маска Neuralink, яка займається розробками у тій же області. Але якщо нейроімплант Neuralink вживляється в тканини мозку, то фахівці Precision вигадали менш інвазивний хірургічний метод. Для імплантації потрібно лише зробити тонкий розріз у черепі й просунути туди пластинку з електродами.
Розріз має бути не більше міліметра завтовшки, так що для операції пацієнту не треба навіть голити волосся на голові. Крім того, ця процедура є оборотною: імплант можна буде видалити, коли потреба в ньому відпаде.
Мені здається, це великий прогрес у порівнянні з технологіями, які вимагають, наприклад, краніотомію, видалення значної частини черепа, що забирає багато часу та несе ризик зараження. Я не зустрічав нікого, хто б хотів, щоб йому в черепі просвердлили дірку,
– каже Майкл Магер, ще один засновник Precision Neuroscience.
Недолік технології Precision, на думку сторонніх експертів, у тому, що пристрій, розташований на поверхні кори, зчитуватиме сигнали мозку менш ефективно, ніж імплантований.
Компанія вже проводила експерименти на тваринах та розраховує отримати дозвіл на клінічні випробування на людях у найближчі місяці.